Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wiąz drobnolistny początki
Autor Wiadomość
magiko9 

Dołączył: 06 Lut 2019
Skąd: wrocław
Wysłany: 2019-02-06, 20:54   wiąz drobnolistny początki

cześć,

od 4 dni jestem posiadaczem pierwszego w swojej karierze drzewka bonsai. Drzewko kupione u hodowcy bonsai.

-Posiadam je w domu kilka dni zaczęło wypuszczać liście, czy to jest ok o tej porze roku?
-czy z drzewem jest wszystko ok ma specyficzny "rozdarty" pień ale mam wrażenie że u podstawy drzewa ma innny kolor
-czy kształt drzewka jest ok? wiem że na razie muszę mu dac czas na aklimatyzację ale w jakim kierunku powinienem iść w przyszłości, jaki to styl?

IMG_20190206_194414.jpg
wiąz
Plik ściągnięto 1967 raz(y) 47,16 KB

IMG_20190206_194507.jpg
pień
Plik ściągnięto 1967 raz(y) 48,76 KB

 
 
jareckiM66 

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 12 Lut 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-02-11, 17:21   

Witaj!

Wiąz drobnolistny, zakupiony o tej porze roku powinien do czasu nastania cieplejszych dni (czytaj: bez przymrozków)- powinien trafić do chłodnego jasnego pomieszczenia o temperaturze +5-+10 stopni Celsjusza. (w żadnym przypadku do domu o temperaturze powyżej +20 stopni. Drzewko ciekawe z linią martwego drewna, które z czasem powinno wypróchnieć. Na razie z drzewkiem nie wykonuj żadnych zabiegów formujących, zastanów się jedna nad zmianą podłoża na bardziej przepuszczalne. Pozdr. Jarek Ż.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group