Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój kącik bonsai.
Autor Wiadomość
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2013-04-14, 23:29   Mój kącik bonsai.

Interesuję się bonsai od wielu lat ale jakoś większość moich roślin jest porozrzucanych po podwórku na pieńkach. Od jakiegoś dawna marzyło mi się miejsce w którym mógłbym trzymać wszystkie krzaki. Taki mój bonsaiowy raj. Podzieliłem się pomysłem z moim tatą i w dwa dni złożyliśmy taki stół na moje drzewka. W rzeczywistości wyszły dwa stoły a ten widoczny będzie jeszcze powiększany bo chwilowo ma 2m długości a docelowo ma mieć 3m. Jest w stanie surowym ale już stoi :D . Trzeba będzie go jeszcze oczyścić papierem i polakierować. Stoły będą się pewnie wydłużały z czasem :roll: .

Jak zapewne zauważyli co poniektórzy modrzew się zmienił, jałowiec pierwszy z lewej też... Ten z prawej jakby podzielił się na pół... Z innymi muszę popracować a inne muszą jeszcze odpocząć i nabrać sił. Zdjęcia słabe ale może przez to trochę tajemnicze :D . Najważniejsze, że nie ma strat po zimie żadnych. :roll: Ale o tym już wkrótce :roll:

Poniżej zdjęcia z pracy nad stołem, na razie w początkowej fazie. Ciekaw jestem jakie są Wasze "bonsaiowe" zakątki :-) . Niby nic a dało mi to dużo frajdy. Na pewno będę kontynuował temat.

Pozdrawiam serdecznie.

(Nie wiem co z tymi zdjęciami. Wklejałem w różnych kolejnościach a i tak kolejność jest zawsze taka sama). Nie zbuduję napięcia :D .
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez peper50 2013-04-14, 23:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
paula91 
paula

Wiek: 33
Dołączyła: 13 Mar 2013
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-04-15, 08:28   

Super pomysł :-) Drzewka przepiękne, zazdroszczę.. Minie sporo czasu zanim nauczę się tego, co ty już umiesz i posiadasz w swojej kolekcji...

Co do poszerzania tego bonsaiowego raju polecam zastosowanie palet. Sama zorganizowałam sobie z nich swój "raj" i efekt jest naprawdę świetny, a wykonanie mniej czasochłonne :-)

Nie mam teraz zdjęcia, ale wyszło coś w tym stylu:
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2013-04-15, 09:11   

Całkiem ładny zakątek - też bym taki sobie sprawił, ale niestety balkon mam za mały ;)
_________________
Mój blog
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2013-04-15, 10:00   

paula91 napisał/a:

Co do poszerzania tego bonsaiowego raju polecam zastosowanie palet. Sama zorganizowałam sobie z nich swój "raj" i efekt jest naprawdę świetny, a wykonanie mniej czasochłonne :-)


Masz rację z palet to bym sobie w 15 minut ustawił stoły i to trzy razy takiej długości, ale takowych palet nie posiadam. A, że miałem beleczki które leżały to powstał stół za darmo :-) . Nic wielkiego bo to zwykły stół i to jeszcze nie zrobiony na "gotowo" ale cieszy więc się podzieliłem :) .


Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
arek_wie 
arek_wie


Pomógł: 2 razy
Wiek: 57
Dołączył: 19 Paź 2007
Skąd: marciszów
Wysłany: 2013-05-09, 20:36   

mój zakątek
_________________
arek
 
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-09, 20:54   

Pozwolę sobie zamieścić grafikę znalezioną gdzieś na zagranicznych forach bonsai. Niestety nie pamiętam źródła. W moim odczuciu świetnie oddaje sytuację ludzi, mających swoje bonsajowe zakątki na balkonach :lol:
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2013-05-09, 22:40   

Widzę, że Arek też swój zakątek ma :) . Nandu można i tak xD. Każdy sobie radzi jak może :) .

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-05-10, 05:46   

Każdy sobie radzi jak może :mrgreen:
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-05-10, 06:30   

Szczęściarze. Wszystko pod ręką. Żeby tak mieć musiałbym podlewać jak ten z grafiki Leny :-( .
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2013-05-10, 08:01   

Gdyby żona mnie nie powstrzymywała przed zakupem każdego drzewka jakie wpadnie mi w oko i w którym widzę potencjalny materiał to mój balkon też by tak wyglądał zapewne :D Póki co wygląda tak:



Chociaż tak szczerze to rozważam zrobienie półki narożnej na wysokości 70-80 cm, aby mieć tak jakby podwójną przestrzeń, ale to dopiero jak już mi zabraknie normalnego miejsca (myślę, że jak przytnę tego szerokiego jałowca to trochę się on zmniejszy).
_________________
Mój blog
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-05-10, 19:20   

No dobra, to mój kącik :-> .
 
 
czarnyfm 
Józek Blak


Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2012
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 2013-05-29, 19:46   

Witam z dzisiejszego wolnego dnia jestem bardzo zadowolony ponieważ skręciłem mały kącik oto on




nie jest to profesjonalny mebel ale cóż na ile umiałem na tyle zrobiłem
Ostatnio zmieniony przez czarnyfm 2013-07-24, 19:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2013-06-08, 10:19   

Ja popracowałem jeszcze trochę nad stołem. Jest zaimpregnowany a przy okazji zakwitł mi rozchodnik :) .

Widzę, że też macie swoje małe kąciki. I fajnie :) . Dzięki za podzielenie się zdjęciami.

Szkoda, że można dodawać tak małe zdjęcia :< nie widać kropeczek na kwiatkach :< ...

Jak coś to na blogu wrzucę większe :> .

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
Ostatnio zmieniony przez peper50 2013-06-08, 10:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
czarnyfm 
Józek Blak


Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2012
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 2013-06-08, 12:16   

Pięknie zakwitł a kropeczki widać bardzo dobrze :)
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-06-12, 06:11   

No po impregnacji pierwsza klasa, a jak by te baliki z blatu dziabnąć na pół, odchudzić to by wyglądał jak z jakiegoś super drewna, tek, iroko, itp. GRATULACJE.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group