Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cesarskie drzewko
Autor Wiadomość
komandi22 

Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: z polski
Wysłany: 2012-02-04, 18:32   Cesarskie drzewko

Witam mam pytanie ponieważ jestem początkujacy a wiem ze nasiona to pic na wodę :) i rośnie to bardzo długo to czy Cesarskie drzewko szczęścia nadawało by się na własnię bonzaia ponieważ podobno rośnie to 2m w ciągu roku i jestem bardzo ciekaw czy tak samo szybko rosło by to jako własnię bonzai ??
 
 
Mehi 

Dołączyła: 04 Cze 2010
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-04, 22:59   

podaj lacinska nazwe tego czegos
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-02-04, 23:02   

2 metry w ciągu roku? Nawet jeśli istnieje coś takiego, to jest to mierny materiał na bonsai.
 
 
Archfiend 
Bartłomiej

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Skąd: Nisko
Wysłany: 2012-02-05, 11:55   

Koledze chyba chodzi o tak popularne drzewko szczęścia.
Jest to chyba grubosz, dostępny na każdym parapecie polskiej szkoły.
Faktycznie prosty w hodowli, nie wymagający ,rośnie jak nieco nierozgarnięty, ale ile w ciągu roku nie wiem. Wiem tyle, że na bonsai jest dość popularny, szczególnie na początek.
_________________
Zapraszam na http://www.drzewko-bonsai.pl oraz na FORUM
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-05, 14:09   

Zapewne chodzi tutaj o paulownię puszystą. Wydje się, że ma toto za duże liście.
 
 
Pawelr75 
pawelr75

Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2012
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2012-02-06, 20:06   

Opis:
Chińczycy od wielu wieków sadzili cesarskie drzewko niedaleko domów aby przyciągnąć szczęście. Jedynie na Paulowni cesarskiej siadał mityczny ptak Feniks. Co ciekawe Paulownia ma zdolność odradzania się z korzeni po ścięciu lub spaleniu.
Jednak najbardziej widowiskową cechą rośliny są piękne, pachnące kwiaty.

Ze względu na niesamowicie szybki wzrost Paulownia cesarska to drzewo przyszłości. W optymalnych warunkach może osiągnąć ponad 5 metrów w pierwszym roku!!! (U nas maksymalnie 1-2 metry rocznie) Jest przy tym niezwykle wytrzymała i prosta w uprawie. Dorosłe drzewo dobrze znosi przesuszanie. Jej korzenie sięgają głęboko w ziemię więc pod drzewem można z powodzeniem sadzić inne rośliny. Wytrzymuje temperatury od -23C do ponad 40C!!! Jedynie młode 1-2 letnie sadzonki należy zabezpieczyć przed silnym mrozem.

Liście
Skupione na szczytach zeszłorocznych pędów, naprzeciwległe, bardzo duże o długości ok. 15 – 30 cm. Owalne, u nasady wcięte sercowate, całobrzegie. Z wierzchu matowe, ciemnozielone i aksamitne, pokryte krótkim włosiem, od spodu szare, filcowate. Ogonki liści nawet do 40 cm długości.
Kwiaty
Zebrane w wyprostowane, wiechowato rozgałęziono kwiatostany o wysokości ok. 40 cm z gałązkami bocznymi o długości 5 – 15 cm. Pączki kwiatowe są rudobrunatne lub brunatnoczerwone, owłosione, w tej postaci zimują. Kwiaty rozwijają się zanim drzewo wytworzy liście. Kwiaty naparstkowo-dzwonkowate, bardzo duże, na zewnątrz bladofioletowo-niebieskawe, wewnątrz z żółtymi prążkami. W Europie kwitnie w maju.

WNIOSKI
Ze wzgłędu na duże liście i kwiaty, materiał raczej kiepski na bonsai
pozdr.
_________________
www.renesansman.blogspot.com
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-02-07, 01:40   

Zawsze można wystawiać w stanie bezlistnym. Podobna trochę do glicynii.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group