Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przed zimowaniem - dąb i jałowiec
Autor Wiadomość
maciek666 

Dołączył: 03 Sty 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-14, 22:57   Przed zimowaniem - dąb i jałowiec

Witajcie.
Kilka dni temu kupiłem dąb 7 letni i jałowca chińskiego 9 letniego. Oba drzewka zostały przesadzone przed sprzedażą, tzn trochę za wcześnie jak na ta porę roku. Dodatkowo oba drzewka zostały przesadzony niestarannie (brak keramzytu na spodzie czy korzenie wystające z doniczki). Dzisiaj przyszła spóźniona zima. Drzewka stoją na balkonie (okryłem je szmatami i zaraz przygotowuje do zimowania). Pomóżcie mi w moich rozterkach.
Przesadzić te drzewka poprawnie teraz czy jak przyjdzie wiosna? A może w ogolę poczekać do kolejnej wiosny?
Czy może być taka sytuacji, ze te drzewka w ciągu 7 dni w wyniku przeniesienie ich do wnętrza (temp. ok 20oC) mogły poczuć wiosnę i zacząć się rozwijać? nie chciałbym ich stracić.
Dziękuje za pomoc i sugestie.

Maciek
 
 
wiazek0312 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Kwi 2011
Skąd: Suwałki
Wysłany: 2012-01-15, 10:21   

Przesadź w tę wiosnę (ale staranniej). Rozumiem, że drzewka były 7 dni w temp ok 20 stopni? To sprawdź czy się nie obudziły tzn. zobacz czy nie widać zielonych pąków, jeżeli tak- to zank, że ruszyły.
Ja mam taką samą sytuacje kilka dni temu zrobiło się ciepło i odrazu wypuściła moja roślina kilka pąków i zacząłem myśleć czy nie przenieść ją w cieplejsze miejsce. Ciepło dało by się załatwić, ale słońca nie, bo gdyby wypuściła liście to chciała by słońca jak nawięcej, a teraz go nie ma dużo.
Od wczoraj jakby zaczęła się zima (śnieg i mróz) i już nie wiem co robić. Nie wiem czy tak po prostu drzewko znów przestanie wypuszczać pąki, bez szkód na kondycji...
Wstaw zdjecia, a się zobaczy :-)
_________________
;)
Ostatnio zmieniony przez wiazek0312 2012-01-15, 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciek666 

Dołączył: 03 Sty 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-15, 21:00   

Załączam kilka zdjęć. Przed sprzedażą drzewka zostały wykopane i mniej więcej 7 dni trwało zanim do mnie trafiły, a później na balkon.
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-01-15, 21:28   

Ten" dąb" to buk.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
maciek666 

Dołączył: 03 Sty 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-15, 22:00   

Mirek Drabent napisał/a:
Ten" dąb" to buk.

Cholera ;( Gosc mnie oszukał. Dorwe go ...

A tym czasem drzewka zimują na balkonie. Mam nadzieje, ze wszystko będzie z nimi dobrze.
 
 
Pawelr75 
pawelr75

Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2012
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: 2012-01-16, 17:49   

Witam
Faktycznie buk. Buki budzą się dość późno, więc 7 dni nie powinno go obudzić, zwłaszcza, że teraz jest szybko ciemno. Bukowi osłoń dobrze doniczkę żeby nie przemarzły korzenie. Górę buka proponuje osłonić białą agrowłókniną i przy cieplejszych dniach zdejmować. Ja kiedyś zimowałem buki w doniczkach na balkonie i w styczniu słońce przygrzało a pod agrowłókniną zaczęły pąki się budzić, więc czeba tego pilnować. Teraz zimuję w ziemi. Twój jałowiec ma faktycznie parę świeżych przyrostów, ale bym się tym bardzo nie przejmował, bo mój stoi cały czas na dworze i tak samo puszcza.
Pozdro
_________________
www.renesansman.blogspot.com
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group