Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pinus Mugo
Autor Wiadomość
Yoshimi 

Wiek: 33
Dołączył: 16 Wrz 2011
Skąd: Żukowo
Wysłany: 2011-09-16, 23:56   Pinus Mugo

Witam,
Jest to mój pierwszy temat na forum, więc przy okazji chciałbym się przedstawić.Mam na imię Michał i zaczynam swoją drogę w formowaniu drzewek ;) . Chciałbym pokazać wam jeden z moich nabytków który kupiłem w promocyjnej cenie 4 zł.

Pierwsze zdjęcie zrobione po usunięciu igieł i wstępnej selekcji gałązek.


Drugie zdjęcie po wstępnym formowaniu:
zaznaczenie numer 1: Wierzchołek jest dość wysoko więc próbowałem go optycznie skrócić poprzez zakręcenie co nie jest raczej dobrym pomysłem i tu moje pierwsze pytanie. Zostawić tak jak jest czy go przyciąć ewentualnie zrobić z niego kolejną gałąź z której w późniejszym czasie wyprowadzi się wierzchołek .?
zaznaczenie numer 2: ta gałązka jest z przodu to wina zdjęcia ;)
zaznaczenie numer 3: Staram się ją poprowadzić w tył żeby drzewko nabrało 3 wymiaru ;) w końcu w przyrodzie nie ma drzew z których gałęzie wyrastają tylko po bokach .
]


Proszę o odpowiedzi , zależy mi na waszym zdaniu w końcu człowiek musi się uczyć ;)
Ostatnio zmieniony przez Yoshimi 2011-09-17, 00:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kono1111 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-09-17, 10:43   

Witam. Straszna chudzinka jak na razie z tej sosenki ale za kilka lat może już jakoś wyglądać. Co do tego wierzchołka to faktycznie takie triki raczej nie są wskazane, bo to tylko szpeci drzewko (wygląda nienaturalnie) ale jeśli chcesz "wizualnie skrócić wierzchołek" to proponowałbym zrobić delikatny łuk w kształcie " ( "- to nie skróci go dostatecznie ale według mnie będzie lepiej wyglądało.

Życzę powodzenia i pozdrawiam. ;)
_________________
Konrad
 
 
 
slam666 
Marcin S.


Pomógł: 6 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Sie 2010
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2011-09-17, 11:39   

Drzewko bardzo ładne, ja bym obciął ten wierzchołek i poczekał aż wypuści nowe igliwie, będzie bardziej naturalnie. Na razie na dwór z nią i czekać z rok :)
_________________
Fan Bonsai...na starcie.
 
 
Yoshimi 

Wiek: 33
Dołączył: 16 Wrz 2011
Skąd: Żukowo
Wysłany: 2011-09-17, 12:13   

Owszem , zgadzam sie ze chudzina straszna, ale za te pieniądze chyba się opłacało ;) , na jesień idzie do gruntu na 2 lata aż trochę utyje ;) , zmieniłem dziś trochę pozycje dwóch gałązek i moim zdaniem wygląda lepiej. Czubek utnę na wiosnę , na ten rok dość wycierpiało a trochę więcej zieleni nie zaszkodzi. Niedługo jak tylko zrzuci igły zabieram się mojego modrzewia z dwoma pniami, był w gruncie 3 lata i porządnie wyrósł ;)
 
 
kono1111 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-09-17, 12:53   

Owszem- 4zł interes życia dlatego też gratuluje ;) Mam prośbę. Mógłbyś wrzucić zdjęcia tego modrzewia? Mam w swojej kolekcji taki chudziutki materiał z larixa i moglibyśmy wymienić się obserwacjami bo słabo znam się na modrzewiach.

Pozdrawiam! ;)
_________________
Konrad
 
 
 
Yoshimi 

Wiek: 33
Dołączył: 16 Wrz 2011
Skąd: Żukowo
Wysłany: 2011-09-17, 12:59   

Wrzucę fotki jak tylko uda mi się pozbyć trawy, niestety jest trochę zapuszczony,od roku nic przy nim nie robiłem z braku czasu. Mam nadzieje że uda mi się to zrobić jutro ;)
 
 
kono1111 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-09-17, 13:28   

W takim razie czekam:)
_________________
Konrad
 
 
 
Yoshimi 

Wiek: 33
Dołączył: 16 Wrz 2011
Skąd: Żukowo
Wysłany: 2011-09-17, 20:25   

nie mogłem sie doczekać przy nim pogrzebać więc wstawiam fotki modrzewia




 
 
kono1111 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-09-18, 10:18   

:shock: Kawał przepięknego materiału!!! Jak wsadzałeś go do gruntu to jakie miał gabaryty? Chyba też wsadzę mojego do gruntu bo chudziutki- ma 1,7cm średnicy pnia u nasady więc będzie musiał parę lat przesiedzieć w gruncie. Wykonywałeś przy nim jakieś cięcia czy sam taki gęsty się zrobił? ;)

Pozdrawiam!!! ;)
_________________
Konrad
 
 
 
Yoshimi 

Wiek: 33
Dołączył: 16 Wrz 2011
Skąd: Żukowo
Wysłany: 2011-09-18, 12:10   

Jak go wsadzałem był 3 razy niższy i trochę chorowity, pień też był dość cienki. Nie przycinałem go ani razu oprócz wierzchołka żeby mi nie wyrósł na 10 metrów w górę ;) . Myśle że to miejsce między większymi modrzewiami dobrze mu służyło ;) . Chętnie popracowałbym nad nim z kimś bardziej doświadczonym ale na pomorzu ciężko kogokolwiek znaleść :(
 
 
kono1111 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-09-18, 18:28   

To samo jest w Świętokrzyskim... Ja sam jestem niedoświadczony i czasem chciało by się z kimś zamienić słówko, a tu niema z kim ;p u mnie na razie priorytetem jest mój jałowiec ale to już inna bajka ;) Ładny ten modrzew, życzę powodzenia w pracy przy nim;)

Pozdrawiam, Konrad ;)
_________________
Konrad
 
 
 
easylord 
nowicjusz..;p

Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: olsztyn
Wysłany: 2011-09-20, 09:03   

Masz chociażby Pana Krzysztofa w Sopocie na Mickiewicza... bez problemu w necie mozna znalesc kontakt. Wszedzie ktoś jest, ja myślalem że w warmińsko-mazurskim nic nie ma, a wystarczylo poszukać. Znalazłem w Szczytnie Państwa Prucnel, wystawiali kiedyś swoje drzewka na rożnego rodzaju wystawach itp. itd. aż jakieś 3 lata temu ktoś ich okradł. Teraz znajmuja sie bonsai w mniejszym stopniu, ale chetnie służą pomoca:)
 
 
 
kono1111 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-09-20, 18:28   

A w Świętokrzyskim? hehe tu uwierz mi- ciężka sprawa;)
_________________
Konrad
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group