Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
odwazylem sie
Autor Wiadomość
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 17:06   odwazylem sie

nawiedzilem dzisiaj szefa, celem zakupu roznych dziwnych cudow. pogadalismy troche o tym o p tamtym (no ok, gadalismy glownie o drzewkach), wrocilem do domu i stwierdzilem, ze raz kozie smierc. chwycilem sekator i noz w dlon i z tego:



uformowalem to:



przyznam ze chodzil za mna taki ksztalt, a ze moja sosna byla taka troche bezplciowa to ja przerobilem. byla kupiona w leroy merlin. docelowo chcialbym osadzic ja na jakims kamieniu, w plaskiej, okraglej doniczce.

co o tym myslice, dodam ze doswiadczenia nie posiadam w ogole wiec mozna spokojnie wytknac mi bledy.

edzia: nie pokazuje zdjec. nie wiem o co chodzi, zaraz naprawie...

edzia2: ok, juz robotajet :)
Ostatnio zmieniony przez Guldan 2007-11-21, 17:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-11-21, 18:01   

moim zdaniem powinienej z formowaniem poczekać jeszcze z 3 może nawet 4 sezony . wtedy można by było wyciągnąć znacznie więcej z tej roślinki . ma strasznie wąski pień . co do gałązek to czemu ich nie odrytowałeś ?? ja bym jednak nie osadzał jej na kamieniu . zrobił bym z niej literata , troche powyginałbym jeszcze pień , gałązki odrutował i to wszystko . moim zdanie shari nie było jeszcze potrzebny . z tym to bym poczekał do samego końca . zabezpieczyłeś chociaż rane płynem do jin ??
 
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 18:46   

Guldan napisał/a:
dodam ze doswiadczenia nie posiadam w ogole wiec mozna spokojnie wytknac mi bledy


no i tutaj twój największy błąd. Formujesz roślinę nic o tym nie wiedząc.
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 19:36   

pien w drugiej plaszczyznie ma taki ksztalt:



i podoba mi sie taki jaki jest. dale drut w gornej czesci zeby ja troche nagiac, poprzednio szla bardziej do pionu. rane zabezpieczylem.

Patryk: zasadniczo czesto dzialam na zasadzie najpierw robie a z pozniejszego efektu (pozytywnego lub negatywnego) wyciagam wnioski. wiem, ze czesto wtedy wywaza sie otwarte drzwi, ale tak juz mam. lubie probowac i eksperymentowac - skutki bywaja rozne, a na bledach sie ucze. oczywiscie nie zawsze ide na zywiol, nie jest to regula ale czesto tak dzialam, liczy sie przyjemnosc z robienia czegos, bo jakbym mial wszystko wiedziec i dopiero zaczac cos robic, to nigdy bym nie zaczal. i to w sumie w wielu dziedzinach zycia.
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 19:58   

tutaj masz do czynienia z czymś względnie żywym. Dałbyś się zoperować studentowi medycyny? On też wyznaje taką zasadę jak i ty.
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 20:22   

popadasz w taka dosyc skrajna argumentacje. mysle, ze nie ma co sie spierac, bo specjalnie sensu to nie ma.
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 21:36   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-22, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-21, 22:20   

chodzi o to, że roślina ma marne szanse na przeżycie, tak samo jak ty po tak źle wykonanej operacji (umierasz a student medycyny ci mówi: "popadasz w taka dosyc skrajna argumentacje. mysle, ze nie ma co sie spierac, bo specjalnie sensu to nie ma"- umrzesz tak czy tak). 8-)
 
 
FalkoniM 

Dołączył: 07 Lis 2006
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2007-11-22, 18:34   

No i masz ci babo przysłowiową''sosne'ale twoja ci jest.Niech wstąpi w nią twoja chęć przeżycia pomimo wszystko!! :beer:
_________________
WIESŁAW
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group