Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bez - karłowacenie listków
Autor Wiadomość
JoeEigo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:40   Bez - karłowacenie listków

( Wątek z 9.06.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Jak sie karłuje liscie bo nie moge wyszukać w waszej wyszukiwarce prosze o oidpowiedz.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:41   

dam Ci dobrą rade!

znajdz najpierw sobie drzewko i zacznij je hodować bo DEFOLIACJE(czyli usówanie liści) będziesz mógł na tym drzewku robić po paru latach - jeżeli piszemy o usówaniu wiekszości liści na drzewku (po to aby kolejne był coraz zmniejsze)

a zwykle jezeli na drzewku mamy zbyt duze liscie to poprostu je odrywamy (5,10 listków -w zależności od tego ile ma korona)i kolejne rosną mniejsze -tak sie je ukarłowaca

- mysle ze tyle jak na początek Ci wystarczy bo osoba początkująca najpierw musi poznać morfologie rośliny i procesów zyciowych,potrzeb itp itd a dopiero potem sie brać za bonsai
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:41   

POCZYTAJ

http://free4web.pl/3/2,73...17CD18D75AAEDB4
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:42   

ja zawsze polecam tą stronke
http://www.bonsai4me.com/AdvTech/ATdefoliating.htm -ale trza znać angielski ;]
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 20:42   

Nie sprowadzajmy jednak procesu zmniejszania liści do samej tylko defoliacji.
Rzecz w tym że roślina im dłużej jest formowana i przycinana (a jej bryła korzeniowa ma ograniczone pole rozrostu), tym bardziej postępujący jest również sam proces karłowacenia wszystkich części drzewka; od pnia począwszy poprzez główne gałęzie, gałązki, pędy, na liściach skończywszy. Lata hodowli we właściwych warunkach same przyniosą efekt w postaci zmniejszaonych listków wyrastających z pędów ulegających powolnej remifikacji (karłowaceniu). defoliacja jest jedynie dodatkowym zabiegiem, który - dodajmy - może być wykonywany bezpiecznie jedynie na wybranych gatunkach i w sytuacji kiedy drzewko jest zupełnie zdrowe i silne.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:43   

Całkowicie się z tym zgodzę jednak wierzę że to już każdy nawet początkujący powinien wiedzieć. Chodzby z obserwacji przyrody. Np. skarłowaciałe drzewa na skalnych półkach, a nawet drzewa rosnące na mórach.
 
 
JoeEigo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:47   

mam juz ten bez tylko jest wysoki jakies 1.5 metra ma nie wiem czy moge go uciąć? nqa samej górze są tylko liście i jak obetne to nie będzie miało wogóle liści. Czy moge go sciać mimo to że zetne wszystkie liscie? Chyba trzeba ja będzie schować przed wiatrem i dużym słoncem prawda?.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:48   

Jak go wykopałeś z gruntu to poczekaj z obcinaniem aż zobaczysz czy się wogóle przyjoł.
 
 
JoeEigo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 20:48   

Jest problem schnie mi chyba sie nie przyjoł:/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group