Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowanie Klonu Burgera
Autor Wiadomość
Mariano 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-09-21, 21:26   Zimowanie Klonu Burgera

Z racji tego iż powoli myślę nad pomysłem na kwaterę zimową mojego klonu mam pytanie.
Czy dobrym sposobem przezimowania tego gatunku jest dołowanie drzewa a korony nakrycie agrowłókniną ? Słyszałem że tego gatunek jest wrażliwy na mróz, ale nie moge znaleść nigdzie dokładniejszych informacji na temat tego gatunku. Czy ktoś kto ma doświadczenie z Burgerem mógłby podzieliś sie spostrzeżeniami i sugestiami ? Z góry dziękuję
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-09-23, 05:38   

Tak pomysł dobry.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
czepek 

Wiek: 39
Dołączył: 25 Maj 2022
Skąd: Wawrzynów
Wysłany: 2022-12-16, 14:31   

Klon Burgera, zwany też Acer platanoides, jest gatunkiem drzewa iglastego, które może być uprawiane w klimacie umiarkowanym. W zależności od regionu, w którym rośnie, może być narażone na mrozy zimą. Aby przygotować klon Burgera do zimowania, należy wykonać następujące czynności:

Zabezpieczenie korzeni: Przed przymrozkami warto okryć korzenie drzewa agrowłókniną lub specjalnym materiałem do okrywania roślin, aby chronić je przed mrozem.

Odpowiednie nawodnienie: Warto zadbać o odpowiednie nawodnienie drzewa przed nadejściem mrozów, aby zapobiec wysychaniu i pękaniu pni.

Ochrona przed szkodnikami: Warto sprawdzić, czy na drzewie nie znajdują się szkodniki, takie jak mszyce czy korniki, i podjąć odpowiednie kroki, aby je zwalczyć.

Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi: Warto chronić drzewo przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak uderzenia wiatru czy śniegu, poprzez odpowiednie podwiązanie gałęzi lub okrycie ich agrowłókniną.

Odpowiednia pielęgnacja: W okresie zimowym należy zapewnić drzewu odpowiednią pielęgnację, taką jak regularne podlewanie i nawożenie, aby zapewnić mu optymalne warunki wzrostu.

Jeśli zastosuje się te środki ostrożności, klon Burgera powinien przetrwać zimę bez większych problemów i być gotowy do dalszego wzrostu wiosną.

_________________________________
Ostatnio zmieniony przez MaciekMM 2023-04-05, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-04-05, 12:22   

czepek napisał/a:
Klon Burgera, zwany też Acer platanoides, jest gatunkiem drzewa iglastego

Poprawka co do nazwy łacińskiej Acer buergerianum i do tego raczej nie iglaste.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group