Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze: Ligustr chińki "badyl"
Autor Wiadomość
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-10-15, 15:42   Komentarze: Ligustr chińki "badyl"

Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego Ligustra, którą możesz zobaczyć w wątku
"Historia drzewka: Ligustr chiński "badyl""
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.
==========================================================
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-15, 16:54   

co do tego nebari to faktycznie wypas . ciężko znaleść w marketowcach tak pięknie ułożone i widoczne korzenie . gratuluje wyboru ale czeka cię jeszcze sporo pracy by zrobić z tego doskonały egzemplasz ale coż podstawe już masz :spoko:
 
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-27, 18:39   

a ile za niego zapłaciłeś naprawde cudo
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-03-03, 11:36   

coś koło 50 pln a co do tego cuda to bym mocno dyskutował. Jeszcze min rok/dwa żeby odbudować tylną strone korony :)
Ostatnio zmieniony przez Ruckus 2008-03-03, 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-05, 23:06   

co do tego cuda w momencie zakupu nie było to cudo do cuda dopiero zostało doprowadzone przez RUCKUSA
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-14, 09:42   

dzrewko naprawde super w porownaniu z tym co bylo na poczatku , gratulacje . znakomity przyklad na to ze z nawet marketowce mozna zrobic cos ciekawego , wystarczy tylko chciaec :spoko:
 
 
 
Jacek Wakuluk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-04, 18:31   

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak idzie odbudowa tyłu drzewka??
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-11-09, 20:02   

narazie nie idzie bo jest przecież jesień, a za chwile bedzie zima. Drzewko wegetuje. Do poprawy jest mnóstwo rzeczy, więc to dopiero początek :)
 
 
Duncan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-15, 14:21   

Jak postąpiłeś żeby wyprostować wierzchołek? Moj ligust (tez kupiony w markecie) ma przekrzywiony troche w lewo. Probowalem zadrutowac ale bez skutku, a nie chcialem zrobic mu krzywdy
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-11-16, 17:45   

Użyłeś zbyt cienkiego drutu :-P a co do ligustra , to coraz bardziej mi się podoba , dobry przykład że nawet z marketów można coś ciekawego osiągnąć , wkładając w nie troszkę pracy i sporo czasu :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
MARIO
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-21, 18:55   

Bardzo podoba mi się twój Ligustr :)
 
 
xy5iek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-01, 17:52   

Superfajny! :spoko: Na ile szacujesz jego wiek? bo zaczynam od dwuletniego ligustra (narazie suchego "badyla") i jestem ciekaw za ile czasu można mieć takie cudo.
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-03, 15:50   

Wiek to 10- 15 lat. Tak sądzę ale wydaje mi się że wiek jest w tej kwestii mało istotny. Ważne jest w jakich warunkach drzewko się rozwija. Jeden może w ciągu 4 lat osiągnąć takie efekty co inny w 8. Trudno jest zatem oszacować wiek rośliny biorąc pod uwagę jego obecny stan. Drzewko sprawia coraz lepsze wrażenie ogólne. Myślę że jak na taki krótki okres czasu od zakupu to i tak sporo udało się zrobić. Tak jak pisałem po zakupie, ligustry szybko odbudowują masę zieloną. Gorzej to idzie w kwestiach zabliźniania ran. Nic to walczymy dalej a ostatnim krokiem będzie dobranie jakiejś ładnej doniczki. pozdr.
 
 
esperanto
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-05, 19:19   

To ja również pozwole sobie odnowić temat. ;-) Jak tam kondycja ligustra? I takie pytanie. Po co drutować gałąź, którą na wiosnę trzeba ściąć? Nie chce się wymądrzać, jestem początkujący, ale właśnie to mnie zaciekawiło. A efekt naprawdę super! Czekam na nowe zdjęcia. :spoko:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group