Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kakejiku
Autor Wiadomość
keylan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-22, 16:38   

Super Oraffu! Bardzo ładnie, zwłaszcza mi sie podobają te bambusy!
EnDik tak ta kaligrafia to bonsai 盆栽 (nie wiem czy zobaczycia trzeba mieć czcionki azjatyckie) pierwszy znak czytamy bon i oznacza tacke lub latarenkę używaną przy festiwalach drugi sai i oznacza plantacje, sadzenie... :) (nie mają wielu czytań na szczęście więc łatwo je zapamiętać :) )
Oraffu mała uwaga do chanzi(w japoni znanych jako kanji) czyli znaków chanów ;) pisze się je nie z nadgarstka jak piórem nasze litery a z łokcia i ramienia, jeśli chcecie przetłumaczyć jakieś sentencje lub słowa na japoński albo w drugą stronę to zapraszam na PW z chęcią pomogę w miare moich skromnych możliwości -poza kaligrafiami wyjątkowo artystycznymi tych nie rozczytam -takie jak EnDiKa to tak).
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-02-22, 17:48   

ooo widze że kolejna osoba z mojego województwa :mrgreen: super!
Ja widze czcionki azjatyckie bo mam je zainstalowane. Ale jeśli ktoś nie ma zainstalowanych to nie będzie widział. Skąd znasz kaligrafie?
 
 
 
Oraffu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-23, 08:50   

keylan, wielkie dzięki.

EnDiK polecam stronę japonka.pl <-- tu można się podszkolić z japońskiego, kaligrafia też się może znajdzie.
 
 
fidelpatcha 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Kwi 2007
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2009-02-24, 21:27   

To akurat nie kakejiku, ale wzorowane na bunjinga. Taki mój zimowy obrazek. Akryl i akwarela na papierze.
_________________
Damian S.
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2009-02-24, 21:34   

Super :!: Wzorowałeś się na sośnie z Sokolicy w Pieninach :?: heh bardzo znana w sieci ;-) czy jak by to rysunku fidelpatch'y dodać jakąs kaligrafie i watawić w odpowiednią rame to było by to kakemono :?:
Dzięki oraffu za stronke. Napewno mi się przyda :-)
 
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2009-02-24, 22:44   

uuuu :-D no fajne ma taki cieply wyraz nie za ostry nie za bardzo lagodny taki w sam raz :-D ! Kurcze pisalem, ze cos dodam, ale ten brak czasu jest wredny!!! ;/
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
fidelpatcha 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Kwi 2007
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2009-02-25, 07:40   

No jak widać, inspirowane sosną z Sokolicy, którą wg mnie warto zobaczyć na żywo, a nie tylko w necie. Co do kakemono (kakejiku) - dodanie kaligrafii nie jest potrzebne, mnóstwo jest bez tego, tu by trzeba było znać technikę (skomplikowaną zresztą) odpowiedniego wykonania takiego zwoju.
_________________
Damian S.
Ostatnio zmieniony przez fidelpatcha 2009-02-25, 07:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Oraffu
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-25, 11:30   

Świetne fidelpatcha, tylko szkoda, że akrylem i akwarelami, a nie jak powinno być, czyli tuszem.
 
 
keylan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-02, 14:50   

EnDiK napisał/a:
ooo widze że kolejna osoba z mojego województwa :mrgreen: super!
Ja widze czcionki azjatyckie bo mam je zainstalowane. Ale jeśli ktoś nie ma zainstalowanych to nie będzie widział. Skąd znasz kaligrafie?

Przepraszam za długie odstępy, rzadko tu zaglądam ale zapraszam na PW.
Nie tylko z województwa, w Piaskach mieszkają moi teściowie, mieszkali w Brzezicach, mama mojej dziewczyny była dyrektorką szkoły tam, więc chyba wiesz o kogo chodzi? :)
Kaligrafie znam o tyle o ile, uczę się Japońskiego 3ci rok więc wkuwam kanji, chciałem kaligrafować, mam nawet zestaw do kaligrafii (chiński co prawda ale dla początkującego różnica żadna) ale ręka mi drży za bardzo i raczej nie ma szans jej uspokojenia.
fidelpatcha SUPER! bardzo podobną sosenkę moja siostra sfotografowała w okolicach Choiniku koło Jeleniej Góry, jest tam pare niesamowicie powyginanych wiatrami sosenek na skałach.
Oraffu, technika techniką to nie ma takiego znaczenia, najważniejszy efekt. Nie żyjemy w dawnych Chinach czy Japonii by sie mocno stosować do ich tradycji, takie zapożyczenia i wariacje na temat moim zdaniem są bardzo fajne właśnie, za jakiś czas może z takich zapożyczeń wyrosnąć nowy styl.
 
 
karlos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-06, 14:00   

Witam,też troche czytałem o kakemono,bo bardzo by mi pasowało na ścianie(mam pokój urządzony w stylu japońskim),jeśli chodzi o płótna na których jest przyklejony rysunek to według mnie powinno być z jedwabiu,pytałem o ceny jedwabnych tkanin w sklepie,kształtują sie od 6o nawet do 120 zł za metr bierzący tzn.1m#1,5m,a te najładniejsze to raczej są droższe.Mam kolege plastyka który chetnie podjął by sie zrobienia takiego dzieła,ale zastanawiam sie czy sie opłaca,bo ostatnio na allegro znalazłem dwa kakemona do sprzedania w cenie 150 i 160zł.

http://www.allegro.pl/lis...string=kakemono
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-06, 15:49   

zdelete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 07:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karlos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-07, 07:28   

Tak widziałem to,piekne dzieła sztuki,a jedna z tych galerii należy do pana D.Szpakowskiego człowieka który wie o kulturze japońskiej bardzo dużo.
Ale nadal niewiem czy robić czy kupić kakemono?
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-07, 14:58   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 07:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-11-07, 23:14   

Zrobić, nie zrobisz. Chyba, że sprowadzisz sobie papier z Japonii. Inaczej to będzie tak bonsai posadzone go gruntu...
_________________
 
 
karlos
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-08, 10:53   

A jaki dokładnie to ma być papier,może sie znajdzie w jakimś sklepie dla plastyków.W katowicach jest dużo takich sklepów i to z dobrym i różnym asortymentem.
Ostatnio zmieniony przez karlos 2009-11-08, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group