Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
biale drzewo
Autor Wiadomość
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-23, 15:41   biale drzewo

nie wiedzialem gdzie sie pasowac z takim tematem wiec walne tutaj.

wczoraj dla rozrywki podczas produkcji salatki swiatecznej puscilem sobie Powrot Krola i w miare ogladania dotarl do mnie pewien pomysl koncepcyjny: Biale Drzewo Gondoru.

biale drzewo, biale kwiaty. z tymi drugimi problemu nie ma, starczy wziasc wisnie (a i tak sie na takowa czaje zeby kupic). problem z biala kora... da sie celowo bielic kore?

do tego oczywiscie biala, okragla donica. chcialem zrobic screeny z filmu ale niestety nie moge (opcja zdejmowania screenow nie chce u mnie dzialac gdy leci film dvd). szukalem zdjecia tego filmowego drzewa ale nie znalazlem niestety. wyszukalem takie dwa rysunki, rozne ale ciekawe koncepcje:





a drzewo z filmu bardzo przypominalo mi oliwke.

nie wiem co myslicie o czyms takim. jedynym problemem moze byc to bielenie, ale jak juz by sie naprawde nie dalo to mozna je pominac i dazyc do uformowania szlachetnej formy osadzonej w bialej donicy.
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-23, 15:50   

Płyn do jin, albo wapno. Lepiej płyn. Ale czy to będzie bonsai stricte w tego słowa znaczeniu :?: :-|
_________________
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-23, 16:09   

Tak tylko ze plyn Jin jest na usuniete z kory galezie i pien a jesli usuniesz kore to drzewo padnie. Chociaz ja mam drzewko z usunieta kora na dole na calej objetosci pnia byl to przypadek przy pozyskiwaniu z natury ale kora byla taka miekka jak miazga i przy podnoszeniu drzewka zebralem ja jak maslo! Ale co! drzewko zyje jest to jakas odmiana zywoplotu i jakims cudem ma sie wspaniale bo wypuszcza mase nowych lisci!

No a pomysl bardzo mi sie podoba tylko ze wykonianie jest hmmm albo bardzo trudne albo niemozliwe (moim zdaniem)
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-03-23, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-23, 16:27   

wiesz no, zrobienie bonasi samo w sobie jest trudno wiec nie ma co mowic ze niemozliwe. jin z tego co wiem to nie robi sie na drzewkach lisciastych. o bieleniu wapnem myslalem.

no ale jak pisalem: mozna zrezygnowac z bielenia i stworzyc "zwykle" bonsai zainspirowane owym ksiazkowym drzewem, ktoremu dopasowaloby sie jakis "dramatyczny" ksztalt i odpowiednia, szlachetnie biala donice. nawet moglbym taka zrobic samemu, z wypaleniem jednej sztuki nie powinno byc problemu (poszedlbym do mojego liceum i za flache moze by mi przy okazji wypalania rzezb wypalili i donice).
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-03-23, 16:40   

mozna robic Jin na lisciakach tylko jest to niewskazane poniewaz to skraca zycie drzewka!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Guldan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-23, 16:42   

no i dlatego bym go nie robil ;)
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-03-23, 17:13   

Pytałeś jak bielić drewno, więc napisałem. Wapno to jest zły pomysł i mało trwały poza tym. Jeżeli chcesz bonsai pełną gębą to musisz też wziąć pod uwagę do jakiego drzewa będzie pasować biała donica niestety ;/
_________________
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-25, 19:42   

kristofer001 napisał/a:
mozna robic Jin na lisciakach tylko jest to niewskazane poniewaz to skraca zycie drzewka!


Tak BTW... Jak bardzo skraca życie? :-P
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-26, 07:29   

ESBART - Liściakinie mają żywicy jak drzewa szpilkowe. Wobec tego ich drewno łatwiej poddaje się grzybom, robakom i innym rzeczom powodującym próchnienie. Niewiele lisciaków dobrze znosi jiny, tylko takie o bardzo twardym drewnie (dąb, czasem głóg dwuszyjkowy). W zwiazku z tym po zrobieniu jina na liściaku możesz się z nim pożegnać bardzo szybko, nawet po jednym sezonie.

Co do malowania drzewa na biało: pomijajac całą dziwaćzność (darujcie) pomysłu, jak widzicie fakt, że roślina będzie ROSŁA? Malować co tydzień cienkie niezdrewniałe gałązki? :-o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group