Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olon
2007-10-24, 22:02
KLON PALMOWY
Autor Wiadomość
przemek8808
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-24, 13:45   KLON PALMOWY

Witam.
Moja przygoda z bonsai zaczęła się a raczej może jeszcze nie zaczęła.Kupiłem drzewko klona palmowego w pobliskiej szkółce.Przez zupełny przypadek trafiłem na te właśnie strony i wpadłem na pomysł,że spróbuję stworzyć swoje drzewko.Chciałbym prosić o wasze rady jak poprzycinać to drzewko,żeby mogło być materiałem na przyszły bonsai.Poniżej zdjęcia mojego klonika.

ADMIN jr: Zwróć uwagę na to gdzie piszesz wątki. Pod nazwą każdej kategorii znajduje się opis, co należy w niej umieszczać. Wątek przeniesiono z kategorii "Historie naszych drzewek"
Ostatnio zmieniony przez przemek8808 2007-10-29, 19:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-24, 13:50   

zapodaj jeszcze fotkę całego drzewka . od samego dołu wraz z doniczką (przynajmniej jej część) aż do samej korony drzewka .wtedy będzie łatwiej coś o tym powiedzieć . jeśli chodzi o teraz to musisz go dobrze przezimować . musisz uważać bo bardzo łatwo przymaraza w zimie
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-24, 21:51   

wczesną Wiosną obetnij wszystko tak jak zaznaczyłem na focie , grube czerwone kreski to cięcia , a krzyżyki do kasacji(wycinasz do zera ) w sezonie wybije masę nowych przyrostów , zostawiasz tylko te , które są potrzebne dla rozbudowy formy , resztę usuwasz , potem zagęszczanie , drutowanie , lecz na niezbyt długi okres czasu (w zależności od tempa przyrostu rośliny) , potem znowu to samo i za jakieś 5 latek masz formę wystawową , dobór odpowiedniej doniczki i jest rasowe bonsai warte kilka tysiaków :roll: :-) ;-)

ADMIN JR: Resztę dyskusji wyodrębniłem do osobnego wątku, na temat bonsai i jego sprzedaży: Bonsai, sprzedaż, kasa...
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
przemek8808
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-26, 12:07   

Czyli na wiosnę nie przesadzać go do innej donicy,tylko wykonać cięcia.Natomias co do tego cięcia u samego dołu,spójżcie na zdjęcie 1i2 w jakim miejscu najlepiej ciąż,ażeby pień nie stracił formy.I jeszcze jedno jak często go teraz podlewać?Podlewam go 2x w tygodniu,a zimą wyczytałem,że tylko kiedy temperatura jest dodatnia.Czy taki sposób jest właściwy?

Dziękuję za pomoc przesyłam zdjęcia.



A tak wygląda to połączenie...


ADMIN jr: Przemku. EDYTUJ POSTY jak chcesz dołączyć lub dopowiedzieć. Nie pisz jednego pod drugim.

 
 
Bartosz Warwas
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-07, 16:13   

Witam.
Jacku a co zamierzasz zrobić potem z tak długim pniem o niespecjalnie ciekawej lini???? Wygiąć......nie specjalnie..Ja proponuje taką opcje jak w załączniku a co ty sobie z tego Przemku wyciągniesz to już Twoja wizja...może to Cie zainspiruje.
P.S. Klon po takim przycięciu bardzo żywo zareaguje i szybko zbudujesz korone.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-11-07, 22:47   

Tak to jest jeszcze lepsze rozwiązanie , brawo Bartosz :jupi: :beer: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
przemek8808
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-12, 10:05   

Nie uważacie,że to będzie zbyt drastyczne cięcie,spójżcie na zdjęcia powyżej,na jednym z nich dokładnie pokazane jest to połączenie.Może na przykładzie tego zdjęcia,pokazali byście mi w jaki sposób wykonać to cięcie,aby było estetyczne.Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez przemek8808 2007-11-12, 10:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anarhis 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2007-11-12, 12:13   

Owszem - cięcia są drastyczne ale i potrzebne. Przedewszystkim dlatego, że Twoje drzewko w tej chwili, przy tej wysokości i grubości wygląda młodo. Znaczne obniżenie wierzchołka spowoduje wrażenie, że drzewko jest grubsze a co za tym idzie starsze. Pozatym całość jest dosyć rzadka - budując korone od nowa możesz ją w znacznym stopniu zagęścić co także wyjdzie roślinie na plus. Pewnie znalazłoby się jeszcze kilka powodów, dla których to będzie dobre posunięcie.
_________________
Wszystko ma swoje dwie strony...
Grzegorz Sz...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group