Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem sagerieta
Autor Wiadomość
gyppsyking 
Gyppsyking

Dołączył: 19 Cze 2024
Skąd: Katowice
  Wysłany: 2024-06-19, 21:00   Problem sagerieta

Cześć, mam problem z moim bonsai. Drzewko sageretia, które trzymam w domu. Drzewko znajduje się przy oknie, które wychodzi na południe. Po otrzymaniu go drzewko zaczęło żółknąć, ale gdy zacząłem je podlewać częściej zaczęło puszczać nowe liście. W trakcie remontu zaczęło żółknąc ponownie przy takim samym podlewaniu, więc pomyślałem, że ma za mało światła. Raz na jakiś czas zacząłem wykładać je przed okno. Sytuacja nie ustąpiła więc obciąłem gałęzie z żółtymi liśćmi, żeby nie blokowały wschodzących pędów. Teraz myślę, że było to głupie i nie wiem czy aktualna sytuacja jest przez to, że drzewko dostawało za mało światła czy wystawiałem je na za mocne oddziaływanie promieni słonecznych. W załączniku dodaję zdjęcia pomieszczenia i drzewka. Pytanie czy powinienem wynieść je na połę na balkon po stronie południowej czy zostawić je na aktualnym miejscu [ na zdjęciu na czarnej półce po prawej stronie ] i nie przenosić. Wszystkie inne rośliny na tej ścianie łącznie z 2 drzewkami bonsai czują się świetnie. Drzewka spryskuje raz dziennie, podlewam jak wierzchnia warstwa gleby robi się sucha. W załączniku przesyłam zdjęcia.
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2024-06-24, 20:05   

Podobnie jak Serissa, jest to trudny i chimeryczny gatunek, mimo przeznaczenia do uprawy w domu, bardzo słabo znosi warunki uprawy na parapecie. Mimo szczerych chęci, dużego doświadczenia i kilku prób, Sageretia nigdy nie przeżyła roku. Krytyczną zawsze była zima. Nie znam ani jednego przypadku skutecznej uprawy w Polsce. Popularny, ale trudny w uprawie gatunek. Wydaje się być wstępem do dalszej przygody z bonsai.Jest to opinia że strony sprzedawcy bonsai i nie wiem co można dodać.Trudności w domowej uprawie potrafią zniechęcić,dlatego życzę cierpliwość
_________________
Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group