Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy :-( nie wiem jak pomóc mojemu bonsai...
Autor Wiadomość
Fumeidare 

Dołączyła: 09 Paź 2018
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-10, 00:44   Pomocy :-( nie wiem jak pomóc mojemu bonsai...

Witam. Przedstawię krótką historie mojego drzewka bonsai. Mam go już 2 lata, przesadzalam go 2 razy (drugi raz w to lato bo stwierdziłam, że ziemia jest wyiałowiona) dodatkowo na wiosnę delikatnie go przyciełam, i nic się z nim nie działo... Gdy pojechalam na wakacje na tyg i wróciłam to drzewko lekko podeschlo i zrobiłam błąd bo chyba je przelałam... Bo zaczęły mi liście do połowy usychac i opadac... Więc przesuszylam drzewko i pilnowałam by bylo poprawnie podlewane i drzewko odzylo wypuściło dużo nowych liści i ogólnie wyglądał na zdrowe drzewko... Kilka dni temu zauważyłam że liście które odorosły na czubkach gałązek przywiedly i tylko te nowe listki i nie rozumiem dlaczego... Wzięłam lekko przyciełam najciensze i suche gałązki i zrosilam drzewko i nałożyłam na koronę torebkę foliowa... Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale kompletnie nie wiedziałam co robić... Proszę pomóżcie mi, czytałam masę postów na forum i wydawało mi się że wszystko robie ok... Wrzucam zdjęcie obecnego stanu drzewka i gdy był w formie... Nie rozumiem co się dzieje z moim drzewkiem...

2018-10-08_20.26.15-378x504.jpg
Drzewko w obecnym stanie:-(
Plik ściągnięto 1721 raz(y) 60,79 KB

20181009_113410-326x580.jpg
Drzewko gdy było w formie
Plik ściągnięto 1721 raz(y) 80,36 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group