Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Warsztaty z Manuelem Germade - Ostatnie wolne miejsce!
Autor Wiadomość
Bartosz Warwas 

Dołączył: 24 Lut 2011
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-10-20, 20:34   Warsztaty z Manuelem Germade - Ostatnie wolne miejsce!

Termin – 4 Listopada - 4th November

Właśnie zwolniło się jedno miejsce, więc to ostatnia szansa by do Nas dołączyć

Organizator : Bartosz Warwas https://www.facebook.com/bartosz.warwas.1
Więcej informacji https://www.facebook.com/events/820595524789005/

Miejsce Warsztatów : Szkółka Bonsai Jacka Rostkowskiego Sulęcin

Podczas mojego pobytu w Taisho-en poznałem Manuela, który był uczniem Taigi Urushibata. Już wtedy poznałem jego kunszt nauczycielski i bardzo dużo wyniosłem z wspólnych rozmów i obserwując jego pracę. Obiecaliśmy sobie, że po zakończeniu jego 5 letniej nauki w Japonii zorganizujemy warsztaty w Polsce. Szczęscie tym większe, że po powrocie Manuel zdobywa coraz większą popularność w Europie i bardzo cieszę się ,że rozszerzył swoją działalność właśnie o nasz kraj.

Założenia warsztatowe - tym razem będzie inaczej!:
• Grupy max 8 osobowe.
• Głównym celem warsztatów jest nauka, a nie formowanie drzew „na siłe”
• Warsztaty zaczynają się od omówienia roślin uczestników, zaplanowanie kolejnych zabiegów (omówienie rozmieszczenia gałęzi, formy, wysokości,doniczki itp.)
• Z racji terminu skupimy się na pracach jesienno-zimowych ale nie zabraknie też innych informacji
• Czy zabraknie formowania i drutowania? Na pewno nie! Po prostu unikniemy sytuacji, gdzie uczestnik przez 7 godzin drutuje swoją roślinę, w przerwach przez 30 minut patrzy na inne rośliny, i przez godzinę patrzy jak Mistrz układa jego roślinę.

Dlaczego taka forma?
Ponieważ Manuelowi zależy na tym, żeby uczyć ludzi bonsai i tym samym podwyższać poziom tej sztuki z Polsce i Europie . Po za tym po kolejnych warsztatach zdobywamy kolejne karty wiedzy, a nie kolejne uformowane rosliny do kolekcji.

Ilośc miejsc mocno ograniczona więc prosze o szybki kontakt.

Więcej informacji :
Bartosz Warwas 662 247 068
bartwarwas@gmail.com

[ Dodano: 2017-11-26, 15:54 ]
Cześć!
Przedstawiam kilka zdjęć z warsztatów, które odbyły się w Szkółce Bonsai Jacko Rostkowskiego w Sulęcinie (Jack Rost Bonsai).

Myślę, że każdy uczestnik był zadowolony. Manuel omówił wiele roślin, pokazał wiele technik, tłumaczył, rysował....ale co najważniejsze nie zabrakło też formowania.
Poniżej kilka zdjęć, za kilka dni będzie fimik.
Do zobaczenia ponownie w marcu 2018!
Ostatnio zmieniony przez Bartosz Warwas 2017-10-20, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group