Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jałowce z domowego ogrodu
Autor Wiadomość
Howee80 

Dołączył: 03 Maj 2013
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2015-05-10, 19:38   Jałowce z domowego ogrodu

Witam wszystkich na forum.
To mój pierwszy temat, wiec proszę nie zjechać mnie na starcie :-) "jałowiec 1"pozyskałem 01.05.2015 wykopałem go na raz(rok temu przyciąłem korzenie na około szpadlem). Korzenie raczej dobrze rozwiniete, dużo drobnych. Wsadziłem go do mieszanki: torf z kokosem, perlit drobny, keramzyt średni w stosunku 2,1,1 spód pojemnika wysypalem grubym twardym keramzytem. Korzenie wypłukałem i posadzilem go do drewnianej skrzynki( nie wiem czy nie za mała)Wysokość to ponad 80cm średnice 17cm i 13 cm mniejsza. Drzewko póki nie ma upałów wstawiłem do szklarni ze względu wilgotność i brak wiatru. Czekam na Wasze propozycje co do stylu, bo nie mam pojęcia co można z niego i dwóch pozostałych wykręcić (za mało się jeszcze napatrzyłem) i porady jakie czynności można jeszcze zrobic w tym sezonie, oprócz zabrania go na warsztaty :-) Pozdrawiam i z góry dziękuje!
Ostatnio zmieniony przez Howee80 2015-05-10, 23:38, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Howee80 

Dołączył: 03 Maj 2013
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2015-05-10, 20:59   

Kolejność coś się poprzestawiała :-/
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-05-11, 10:56   

Howee80 napisał/a:
Korzenie wypłukałem

Mieć nadzieję że nie za dokładnie. Mogłeś go pozbawić strzępek grzybów. Na szczęście jałowiec zachowuje swoje włośniki. Jeśli go (nr1) dopiero co pozyskałeś daj im sezon dwa spokoju zanim zaczniesz
Howee80 napisał/a:
wykręcić

W tzw międzyczasie oglądając roślinę wpadniesz na jakiś pomysł.
Howee80 napisał/a:
zabrania go na warsztaty

To jak najbardziej zacny pomysł.
Moim zdaniem najfajniejszy jest nr 3 i z tym coś można by pokombinować. Nie widząc na żywo ciężko coś zaproponować - tym bardziej warsztaty się kłaniają.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
Ostatnio zmieniony przez MaciekMM 2015-05-11, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2015-12-13, 22:19   

Moim zdaniem jedynie drugi z nich ma jakieś szanse by zostać drzewkiem bonsai , pozostałe bez szczepienia na nich jakiejś ciekawej odmiany jałowca , po prostu się nie nadają :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group