Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podocarpus i Sageretia z OBI - kilka pytań :)
Autor Wiadomość
zaboleqqq 

Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-10, 11:31   Podocarpus i Sageretia z OBI - kilka pytań :)

Hej

Stałem się posiadaczem tych oto 2 moim zdaniem ładnych drzewek z OBI:).
Mam natomiast 4 pytania co do nich:

1. Jak długo nie powinienem ich ruszać? Miesiąc wystarczy na okres wegetacji?
2. Mój grzejnik ostro hajcuje zimą i dzisiaj powinienem mieć już tacę z keramzytem i na tej tacce spoczywały by moje drzewka (pozbył bym się wtedy ich podstawek) - czy to dobre rozwiązanie i wystarczy aby zapewnic wilgoć (temp w pokoju to jakies 22 stopnie).
3. Przesadzanie podocarpusa dopiero na poczatku lata?
4. Martwi mnie mała doniczka sagereti. Widział bym ją w starej doniczce po mojej karmonie (o połoww większa i ładniejsza;p) ale zapewne przesadzić najlepiej z początkie wiosy? Chciałbym też trochę inaczej ukszatłować to drzewko (chociaż wygląda dość młodo...)




 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-01-10, 17:29   Re: Podocarpus i Sageretia z OBI - kilka pytań :)

Witaj
zaboleqqq napisał/a:
Jak długo nie powinienem ich ruszać?

A co chcesz z nimi robić?
zaboleqqq napisał/a:
Miesiąc wystarczy na okres wegetacji?

W przypadku indoorów okres wegetacyjny trwa z różnym nasileniem praktycznie przez cały rok. Domyślam się że chodzi Ci o aklimatyzację??? To świadczy że powinieneś zacząć od lektury tych tematów: http://www.przyjacielebon...wforum.php?f=18
zaboleqqq napisał/a:
dzisiaj powinienem mieć już tacę z keramzytem i na tej tacce spoczywały by moje drzewka (pozbył bym się wtedy ich podstawek)

Dobrze rozumiem że zamierzasz postawić doniczki bezpośrednio na keramzycie zalanym wodą? To zły pomysł - korzenie cały czas będą w wodzie i w końcu zgniją. Podstawki są konieczne.


Z przesadzaniem wstrzymaj się do wiosny.
 
 
 
zaboleqqq 

Dołączył: 08 Sty 2013
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-10, 21:36   

Posta pisałem z pracy - oczywiście chodziło mi o aklimatyzacje, po prostu pomyliłem pojęcie :) .

Co to keramzytu to nie do końca miało to tak wyglądać - kulki nie powinno być chyba całe zalane wody tylko być w niej umoczone :) ? Przynajmniej ja to tak widziałem i chyba tak to zostało ujęte tutaj - http://www.przyjacielebon...opic.php?t=1850
Ostatnio zmieniony przez zaboleqqq 2013-01-10, 21:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-01-10, 21:43   

Skoro jesteś w stanie utrzymać wodę na takim poziomie żeby nie docierala do otworów w dnie doniczki która będzie stala bezpośredni na keramzycie, to jak najbardziej... tylko po co, skoro można dać podstawkę i problemu nie będzie
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-01-11, 01:06   

Dodam tylko ze doniczki do bonsai maja krótkie nóżki , wiec śmiało możesz postawić drzewko na keramzycie bez użycia podstawki .
 
 
 
Hato 
Mariusz S.

Dołączył: 18 Paź 2012
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2013-01-11, 15:35   

Więc ja dodam od siebie, że doniczka wraz z drzewkiem trochę ważą, a co za tym idzie mają w zwyczaju wypieranie keramzytu na brzegi (są niżej osadzone niż keramzyt w okół). Radze raczej zastosować podstawkę, w końcu w niczym nie przeszkadza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group