Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wiąz drobnolistny
Autor Wiadomość
maly_leju 
Bartosz L.

Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2012-11-30, 13:21   wiąz drobnolistny

w tym roku na wiosnę wywaliłem wiąza na balkon potem wrócił do domu (remont balkonu) gdzie prawie padł, cudem odżył na balkonie i tak sobie stoi do teraz, i chyba mu tam aż za dobrze, ale co mnie zastanawia nie gubi liści, były już pierwsze przymrozki a on jest w lepszym ulistnieniu niż na wiosnę chciałem zimować go w piwnicy gdzie nie ma dużo światła ale myślałem że do tego czasu zgubi liście żeby brak światła mu nie przeszkadzał a on zielony.
czy wasze wiązy outdoor mają jeszcze liście czy ten mój to jakiś wyjątek? co mam z nim zrobić nie chce żeby przemarzł,zapowiadają że nadchodzą mrozy, a do domu też nie chce go brać - mam raczej ciepłe mieszkanie a chciałem zacząć go przezimować bo poprzednich zim to raczej nie zimował a i po tym jak wyleciał na balkon nie za dobrze czuje się w mieszkaniu
_________________
Pozdrawiam, maly_leju
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-11-30, 21:53   

Wystarczy spojrzeć na tematy znajdujące się zaraz pod Twoim. Możesz też skorzystać z tego: http://www.przyjacielebon...pic.php?t=5520.
 
 
maly_leju 
Bartosz L.

Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2012-12-01, 00:18   

dzięki, w takim razie zostawię go jeszcze trochę może straci ten swój zielony kolorek potem do piwnicy a jeśli nie to tak przy ok -10 chowam go do domu - myślę nie padnie
_________________
Pozdrawiam, maly_leju
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2012-12-01, 01:19   

Do piwnicy możesz go wstawić nawet w zielonym kolorku , ale na razie na -10 się nie zapowiada , więc niech stoi na balkonie , do piwnicy wstaw go gdy temperatura w dzień będzie oscylowała w granicach -1, -2 , a w nocy niższa , albo po prostu gdy bryła korzeniowa nie będzie miała szans na rozmarznięcie w dzień
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
maly_leju 
Bartosz L.

Wiek: 31
Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2012-12-01, 10:32   

coś nie jestem przekonany żeby w pełnym ulistnieniu go do ciemnej piwnicy chować, ale z braku innych możliwości tak zrobię ;) narazie tak jak powiedziałeś niech sobie jeszcze postoi
_________________
Pozdrawiam, maly_leju
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2012-12-02, 00:53   

Jeśli nie jesteś przekonany , lub mi nie ufasz , to zrób , tak jak wcześniej pisałeś ...
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group