Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można zrobiś samemu doniczkę?
Autor Wiadomość
Maciek
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-10-15, 23:35   Czy można zrobiś samemu doniczkę?

Witam!! Czy ktoś próbował zrobić własnoręcznie doniczkę do bonsai np. z gliny. Ja chciałem ale nie wychodzą mi, ponieważ nie wiem jak je wykonać i czy trzeba coś donich dodać.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 08:27   

Oczywiście że można. Nasza forumowa koleżanka Quanita od jakiegoś czasu zajmuje się donicami, a i ja ostatnio zrobiłem sobie skorupę tyle że ja użyłem do tego glinki ceramicznej samoutwardzalnej.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 14:11   

nie moge sie na to patrzec...
dajcie sobie spokoj z lepieniem doniczek, lepiej dac te 100 zł. ale miec doniczke pierwsza klasa ... oczywiscie jak ma sie ciekawy okaz...
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-16, 15:05   

Przypuszczam,ze nie masz dostepu do pieca ceramicznego,wiec typowa glina i szkliwienie odpada. Na poczatek proponuje glinke,o ktorej pisze Qbik.Dostepna w sklepach dla ceramikow i na allegro.Przepisu na gotowa doniczke nie potrafie podac.Pogrzeb troche w necie,poszukaj technik ceramicznych,poprzygladaj sie donicom.Ceramika to obszerna wiedza,nie da sie w dwoch slowach.A jesli masz troche manualnych zdolnosci i zaciecia,a moze i dostep do pracowni ceramicznej to z czasem zacznie wychodzic.Lepic kazdy moze, skorupka Tomka wyszla swietnie,a twierdzi ze robil to po raz pierwszy :spoko: Coz Gohans na to patrzec nie musi,to juz profesjonalista w kazdym calu,dla niego tylko wyroby z gornej polki,a my sobie lepmy :lol:
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 16:11   

Aby nie byc goloslowna,postanowilam po raz pierwszy zamiescic fotki moich kompletnie amatorskich donic ceramicznych.Z glina zetknelam sie w styczniu biezacego roku i od tego momentu,praca w tym materiale daje mi kupe radochy :-D Nie jestem plastykiem,a tym bardziej ceramikiem.Doniczki wykonuje amatorsko na wlasne potrzeby.Marzy mi sie wlasny piec do wypalu ceramiki i szkliwienie,ale to plany na najblizsza wiosne.Moze jakis typ niewielkiego pieca powstanie na dzialeczce.Serdecznie namawiam wszystkich,ktorzy maja dostep do jakiegokolwiek pieca garncarskiego,lub pracowni ceramicznej,aby sprobowali swoich sil,satysfakcja gwarantowana,pod warunkiem,ze nie straszna Wam glina za paznokciami.Obecnie ucze sie wykonywac skorupy do bonsai,oraz pracuje nad plytkami ceramicznymi z motywami drzewek.Jedna z nich widac na fotce.Chetnie wyslucham Waszych uwag i rad i jesli pozwolicie w krotce zamieszcze kolejne fotki skorup i plytek.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-11-16, 18:43   

Qanito , jestem pełen podziwu i uznania , jeśli Twoje doniczki sprawdzą się na mrozie , to kto wie , może podejmiemy współpracę :?: :roll: ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 18:51   

Również jestem pod wrażeniem, spodziewałem się czegoś duuużo gorszego.
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 18:52   

I to jest ta glina samoutwardzalna? Ciekawy efekt... powodzenia w dalszym rozwijaniu się :-)
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 19:00   

Nie, nie to nie ta glina samoutwardzalna.
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-11-16, 19:07   

Quanito

Jeśli to sa Twoje pierwsze donice bonsai, to szęka mi opada :-o
Są rewelacyjne !
Moim zdaniem masz talent, którego nie wolno zmarnować. Będę trzymał kciuki, aby udało Ci się wejść w posiadanie pieca do wypalania.

Wyrazy uznania.
:-)
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 19:50   

Strasznie mi milo Panowie,ze moje gnioty zyskaly uznanie w Waszych oczach.To mnie motywuje do dalszego udoskonalania warsztatu.Doniczki powstaja z gliny wykorzystywanej w lokalnej cegielni,tam tez je wypalam.Podbarwiam kolorowymi glinkami ceramicznymi i tlenkami.Mam tez kilka wlasnych patentow na barwienie i gruntowanie,ktore musza wystarczyc poki nie bede mogla zaczac szkliwic.Tej zimy michy zostana przetestowane na mrozie,teoretycznie powinny wytrzymac,poniewaz owa glina zawiera spora domieszke szamotu.Jesli jednak potrzaskaja,nic straconego,przytacham sobie worek strasznie ciezkiego szamotu i zaczne od poczatku :-D Coz poradze,ze lubie lepic. :-P
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-17, 08:27   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-08, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shymon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-07, 10:01   

MI też się bardzo podobają donice Quantiny :prosze: i chciałbym jeszcze raz pogratulować Qubikowi jego skorup :brawo:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-01-07, 13:51   

Wow, cosik mi ten temat uciekł. Rewelacja ! Moje dawne próby z glinka samoutwadzalną zakonczyły sie również sukcesem, ale przy tym co tu widze wstyd było by się z moja miseczką pokazać :)
Seper sprawa, trzymamy kciuki za piec :)
Ostatnio zmieniony przez szef 2007-01-07, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-07, 15:39   

Dla sprostowania to Quanita lepi ze zwykłej gliny a ja z samoutwardzalnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group