Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
klon palmowy
Autor Wiadomość
damianfifi 
Damian Madzia

Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Skąd: Pierściec / Śląskie
Wysłany: 2012-08-19, 21:11   klon palmowy

http://imageshack.us/phot...9/sam1542b.jpg/
Mój Klon Palmowy.Co zrobić na wiosnę żeby puścił gałązki niżej ziemi. Pod pierwszą odnogą widać miejsce szczepienia.Jest strasznie wysoko.Całość bez donicy ma 54 cm.Szczepienie i pierwsza odnóżka 20 cm.Może jeszcze raz szczepić niżej ale czy to ma sens. Z góry dzięki za pomoc.
 
 
AtriumAnterium
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-19, 21:35   

możesz zaszczepić pączkami rośliny i na nast. rok będą tam nowe pędy albo zrób coś z górnymi gałązkami... sam nie wiem może coś ze szczepieniem :-)
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-08-19, 22:24   

Zaszczepić pączkami?

...
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
AtriumAnterium
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-20, 14:43   

zielone pączki rośliny wciskasz pomiēdzy naciętą korę ,ale poszukaj w necie ,nie umiem tak dokładnie tego opisać.
 
 
damianfifi 
Damian Madzia

Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Skąd: Pierściec / Śląskie
Wysłany: 2012-08-20, 19:51   

dzięki.Myślałem co prawda o szczepieniu całości ,po prostu skrócić o 15 cm.Ale chyba spróbuję z pąkami
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-08-20, 22:08   

"...sam nie wiem może coś ze szczepieniem.." - AtriumAnterium, kolego kolejny wątek gdzie po prostu gadasz, aby gadać. "zielone pączki rośliny wciskasz pomiēdzy naciętą korę ,ale poszukaj w necie ,nie umiem tak dokładnie tego opisać." - zdanie zaczynamy wielką literą, spacja jest PO nie PRZED przecinkiem. Nie umiesz opisać to nie pisz nic. W 'necie' to ty poszukaj jak się pisze w języku polskim.

Naprawdę nie chce Ci ubliżać, ale post za postem piszesz a masz naprawdę nie masz wiedzy, wprowadzasz w bląd i piszesz jak niedouczony cymbał.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-08-21, 11:03   

Wydaje mi się, że nasz 15 letni kolega ma na myśli szczepienie przez oczkowanie tzw. okulizacja. Szczepienie to polega na wykorzystaniu jako zrazu pączka śpiącego tzw. oczka odciętego z niewielkim fragmentem kory. Pączek wsuwa się pod korę rośliny na której wykonujemy szczepienie tzw. podkładki.

Według mnie to dobra metoda ale np gdy ma się sad i chce uzyskać jak najwięcej owoców lub kwiatów. Przy bonsai lepiej używać młodego pędu z pąkami jako zrazu.

Prosiłbym też o uzupełnienie profilu imieniem i nazwiskiem tak, żebyśmy widzieli z kim prowadzimy rozmowę. A jeśli podajemy przykład lub proponujemy rozwiązanie to opiszmy je albo chociaż podajmy link do artykułu. Ktoś kto wie o czym piszesz będzie wiedział co masz na myśli, a ten kto wie co masz na myśli nie będzie o to pytał. Tak więc jeśli już chcemy pomóc to róbmy to dobrze.

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
AtriumAnterium
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-21, 11:18   

Czuję się troszkę poniżony. Nie każda osoba ma sprawną klawiaturę ,więc trochę wyrozumiałości.A co do pomocy ,to dałem wskazówkę. Nie jestem dobrym pisarzem ,ale to nie powód żeby komuś ubliżać ,tak to przyjąłem TigerStyle. Bonsai zajmowała się moja prababka ,babcia ,mama i teraz ja od ponad 7 lat :-) . trochę wiadomości posiadam. O tej metodzie tylko słyszałem ,więc skierowałem forumowicza na inne strony internetowe.
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-21, 12:34   

AtriumAnterium napisał/a:
Czuję się troszkę poniżony. Nie każda osoba ma sprawną klawiaturę ,więc trochę wyrozumiałości.A co do pomocy ,to dałem wskazówkę. Nie jestem dobrym pisarzem ,ale to nie powód żeby komuś ubliżać ,tak to przyjąłem TigerStyle. Bonsai zajmowała się moja prababka ,babcia ,mama i teraz ja od ponad 7 lat :-) . trochę wiadomości posiadam. O tej metodzie tylko słyszałem ,więc skierowałem forumowicza na inne strony internetowe.

Kurde wrzuć z jedno zdjęcie drzewek prababci. Ale jestem ciekaw jak w tamtych latach w Polsce kręcono drzewka.
 
 
damianfifi 
Damian Madzia

Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Skąd: Pierściec / Śląskie
Wysłany: 2012-08-21, 18:51   

Pomoc jest wprost super, ale kłótnie to może w innym poście. Dzięki.
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-08-22, 21:35   

AtriumAnterium napisał/a:
Czuję się troszkę poniżony.

Nie rozumiem czemu, przyjmij słowa krytyki. Nie mam zamiaru najmniejszego ubliżać czy poniżać. Jeżeli tak to odebrałeś to przepraszam.

AtriumAnterium napisał/a:
Nie każda osoba ma sprawną klawiaturę ,więc trochę wyrozumiałości.

Spacja działa jak widać, sprawność klawiatury nie wpływa na gramatykę czy też pisownię ze zrozumieniem.

AtriumAnterium napisał/a:
Nie jestem dobrym pisarzem ,ale to nie powód żeby komuś ubliżać ,tak to przyjąłem TigerStyle.

Pisarzem? Chodzi o podstawy wyniesione z pierwszych klas szkolnych.

AtriumAnterium napisał/a:
Bonsai zajmowała się moja prababka ,babcia ,mama i teraz ja od ponad 7 lat :-) . trochę wiadomości posiadam.

8 lat praktyki z pokolenia na pokolenia i takie rady. Ciekawe.

AtriumAnterium napisał/a:
trochę wiadomości posiadam. O tej metodzie tylko słyszałem ,więc skierowałem forumowicza na inne strony internetowe.

Jakie strony? Każesz szukać 'gdzieś tam w necie'.


Naprawdę nie chcę się kłócić, nie chcę obrażać ani poniżać, więc kończę dyskusję.

Dobranoc
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
Ostatnio zmieniony przez TigerStyle 2012-08-22, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
damianfifi 
Damian Madzia

Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Skąd: Pierściec / Śląskie
Wysłany: 2012-08-23, 20:40   

Rozumiem Piotrze ale pytanie zadałem ja "Damian" a AtriumAnterium mnie mało interesuje.Piszę z prośbą o jakieś rady bo po prostu czegoś nie wiem.Nie chciałem Cię drażnić.
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-08-23, 22:05   

damianfifi, absolutnie nie drażnisz mnie niczym. Jeżeli chodzi o klona to według mnie ma złe proporcje, gdyż jest zbyt wysoki. Może uciąć lub zrobić odład powietrzny na wysokości pierwszej gałązki, może drugiej. Łatwo nie będzie, według mnie dość trudny materiał.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
Ostatnio zmieniony przez TigerStyle 2012-08-23, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2012-08-23, 23:17   

Ogólnie roślina jest za młoda... Za 20 lat może z niej być nawet i kengai...

Ja bym radził wsadzić do gruntu w ogrodzie i niech sobie rośnie. Będzie ładną ozdobą a za 5-6 lat można zacząć się bawić.

Pozdrawiam.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
damianfifi 
Damian Madzia

Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Skąd: Pierściec / Śląskie
Wysłany: 2012-08-24, 06:42   

Wielkie dzięki.Konkretne odpowiedzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group