Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze:Juniperus - JAŁOWIEC - jeszcze dwupienny
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-13, 15:20   Komentarze:Juniperus - JAŁOWIEC - jeszcze dwupienny

Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego jałowca, którą możesz zobaczyć w wątku
"Historia drzewka: JAŁOWIEC - jeszcze dwupienny"
Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.
==========================================================



Proszę o krytyczne spojrzenie i wpisywanie swoich uwag , wieżcie mi to dobrze wpływa na przyszły wygląd roślin ;-) :beer:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2008-09-17, 23:03, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 16:57   

Mala fotka i ciezko jest dyskutowac... na zywo inaczej...

czy to nie jest tanuki :-| nie wyrazne zdjecie wiec ciezko mi jest okreslic... jak sie dowiem czy to tanuki czy shari ,dalej bedziemy dyskutowac
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 18:17   

Co tu dużo dyskutować. :spoko: Tylko na fotce ciężko mi stwierdzić co z kąd wyrasta (ale foty to do siebie maja) dlatego się nic więcej nie odzywam.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 18:40   

pewenie ,że jest o czym dyskutować :!: nareszcie cos ciekawego, bo juz znudziły mi się wiązy :lol:

czekam na odp. Jacka
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 21:13   

Ja to widze tak - i myśle Jacku że też myślisz nad tą opcją (Ewentualnie tego Virta jeszcze przekręcić jakieś 4-7 stopni w prawo) - wtedy drzewko było by jeszcze przyjemniejsze :)

Co do doniczek - lekko okrągła kolor ceglany, wiśnia - zmieszane z brązem
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-13, 21:27   

tak , o czymś takim rozmawialiśmy z Piotrem , ale to za jakieś 3-5 lat jak się roślina bardziej rozwinie . Co do foty to jest dość wyraźna , tylko trzeba ją odpalić , czyli kliknąć na nią . Nie jest to żadne tanuki , tylko 3 pnie , jeden jest całkowicie martwy , z drugiego wychodzi tylko jedna gałąź z prawej , a cała reszta jest z trzeciego pnia , wogule nie miałem pomysłu na tę roślinę , jednak efekt końcowy podoba mi się jak cholera :spoko: :-D ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 21:53   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-08, 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-15, 09:45   

Jałowczyk bardzo coolowy :-) . Podoba mi się twoja praca na martwym drewnie. Sprawia dość naturalne wrażenie, a to w shari jest bezsprzecznie bardzo istotne.

Mnie tez coś nie grało z tą koroną. Patrzyłęm , przyglądałem się i doszedłem do wniosku że nie tyle obszerność mnie tam raziła ile pewna dysproporcja w dolnej części pnia. Dołączam wirt z propozycja drobnej korekty prawej dolnej gałązki, jako efekt tych przemyśleń. Oczywiście potrzebne byłoby zagęszczenie pozostającej po cięciu części, tak jak to zaznaczyłem na zdjęciu.

Co do obecnej korony, to oczywiście odcinek prosty wprowadza jakiś dyskomfort dla obserwatora, jednak być może dałoby się go jeszcze jakoś wygiąć ? Drzewo sprawia obecnie wrażenie okazałego. Mi się to np podoba. Odcięcie tej korony sprawi, że cała kompozycja będzie zdecydowanie lżejsza, drobniejsza (młodsza ?). Zastanowiłbym się jeszcze na Twoim miejscu. Uciąc zawsze można :-P .

;-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2006-10-15, 21:20   

Wygiąc tego prostego odcinka już raczej sie nie da bez zakładania tam całego systemu dźwigni (drut już tu nie pomoże ) chyba żeby pozostawić go na kilka lat , aby się wrósł, spowodowałoby to wytwożenie spirali na pniu , co by nieco optycznie załamało tę prostą lińję , co do Twojego wirta , rozważe tą propozycję , choć jednak nie chciałbym aby zarys rośliny mieścił się w trójkącie równobocznym , ale może to będzie konieczne :-) :roll: ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-05-23, 21:59   

Panie Jacku , bylo by mozliwe wklejenie fotek drzewka w obecnej chwili , jestem bardzo ciekaw co sie zmienilo w roslince przez prawie 2 lata .
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-06-08, 10:35   

W tej chwili niemal nic się nie zmieniło , nie pracowałem nad formą tego drzewka , jednakże mam zamiar w tym sezonie drastycznie go zmienić (zmiany opisane powyżej) Postaram się zrobić jakąś mała relację z owych przeróbek , tylko muszę na to znaleźć troszkę czasu :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-07, 00:11   

Nie podoba mi sie efekt.. osobiscie wydaje mi sie, ze moles jeszcze z dwa lata pooczekac z obnazaniem tego konaru, bylby potezniejszy i bardziej wiarygodny.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-07, 00:33   

Taa uzyskał bym 2 , góra 3 mm. średnicy więcej , faktycznie potężniejszy , myslałem nawet nad dodaniem tam jakiegoś tanuki , lecz nie mam pod ręką odpowiedniego kawałka drewna , a z tego co posiadam żaden nie pasował , więc zrezygnowałem z pomysłu :roll:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-07, 00:52   

Kazdy milimetr sie liczy :D

Co nie zmienia faktu ze wdlg mnie jest ten konar za cienki :P
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-07, 14:37   

Niemniej jednak nie tylko w grube konary uderzają pioruny , a tak na marginesie , to miałem podobne odczucie , jednak na razie go pozostawiłem , zobaczymy co będzie dalej , odciąć zawsze można :-P :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group