Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: CYPRYSIK TĘPOŁUSKOWY
Autor Wiadomość
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2012-03-20, 19:55   Historia drzewka: CYPRYSIK TĘPOŁUSKOWY

To jest historia mojego Cyprysika tępołuskowego. Nie wpisuj tutaj swoich komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
"Komentarze: CYPRYSIK TĘPOŁUSKOWY"
==========================================================

Witam chciałbym zaprezentować historię mojego cyprysika. Było to pierwsze drzewko zakupione ze szkółki, więc musiało znosić moje "tortury" zwłaszcza na samym początku. Po pierwszym lekkim przerzedzeniu gałązek w roku 2007 wyglądało to tak:


Do 2009 przeszedł 2 zabiegi, których raczej nie można nazwać formowaniem, jedynie bezsensownym powyginaniem i obcięciem kilku gałązek. Dopiero później został przesadzony do plastikowej, bardziej płaskiej donicy i przeszedł bardziej konkretne formowanie. Z racji tego, że zieleń oddaliła się od pnia w dolnych gałązkach co wyglądało bardzo nienaturalnie, zdecydowałem się na inne rozwiązanie. Dolne gałązki zostały odkorowane i zrobione jako jiny. Aby pozbyć się zgrubień na pniu, powstałych przy cięciu gałęzi 2 lata temu, pień również został odarty z kory - powstało pierwsze w mojej przygodzie z bonsai shari :) Efekt na zdjęciu:


Całość prezentowała się tak:


Niecałe 3 lata później drzewko zostało ponownie odrutowane, wydaje mi się że lepiej niż kiedykolwiek, chociaż zdaje sobie sprawę, że do ideału droga baaardzo daleka.Chociaż muszę powiedzieć, że w rzeczywistości wygląda lepiej niż na zdjęciach :



I jeszcze rzut z góry:
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Rob 2012-03-20, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group