Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia drzewka: Ficus Benjamina wro_bel
Autor Wiadomość
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2011-10-31, 12:28   Historia drzewka: Ficus Benjamina wro_bel

To jest historia Ficus Benjamina wro_bel. Nie wpisuj tutaj swioch komentarzy. Jeśli masz uwagi, pytania lub chcesz skomentować to przejdź do wątku
"Komentarze: Ficus Benjamina wro_bel"

Ficus kupiony jakieś 2 lata temu przez moją żonę i przez nią hodowany. Przez jakiś czas stał w bardzo zacienionym miejscu i był obficie podlewany, ale jak widać przetrwał. Teraz zaopiekowałem się nim ja ;)

Ficus ma około 30 cm. Zdjąłem z niego tą marketową siatkę, a pnie owinąłem ciasno rafią, aby się zrosły. Na razie będzie stał sobie do wiosny na zachodnim oknie.

Ficus Benjamina wro_bel
Ostatnio zmieniony przez wro_bel 2011-10-31, 12:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2012-04-20, 18:50   

Wstawiam kilka nowych zdjęć. Drzewko przesadzone do większej doniczki, owinięte rafią do samej góry i odrutowane. Obciąłem też główny pęd na długości 20 cm bo sterczał w niebo jak taki kikut i wsadziłem go w ziemię (może się przyjmie) - po tym cięciu ficus ma 35 cm. Ficus w takiej formie zostanie chyba aż do przyszłej wiosny (chyba, że trzeba będzie zdjąć druty, bo zaczną wrastać). Zastanawiam się jeszcze nad skróceniem gałęzi - jakieś sugestie?

Od przodu


Od prawej


Z tyłu


Od lewej


Podstawa pnia od przodu


Podstawa pnia z tyłu
Ostatnio zmieniony przez wro_bel 2012-04-20, 18:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2012-07-06, 18:19   

Mały update.
Zdjąłem z drzewka rafię, bo szkoda sezonu letniego - może uzyskam na pniu jakieś nowe przyrosty. Zdjąłem również druty, bo zaczęły się wrastać w gałęzie.
Dodatkowo z racji, że dotychczasowe podłoże (ziemia do bonsai z marketu) straciło swą przepuszczalność (była ona prawie zerowa i po podlaniu woda wsiąkała przez dwie minuty) a na powierzchni zaczęło się pojawiać coś w rodzaju glonów postanowiłem przesadzić fikusa do innej doniczki w akadamę.

Strasznie irytuje mnie najniższa gałąź - wg mnie jest stanowczo za długa. Jakie jest Wasze zdanie?

Przód



Prawa strona



Tył



Lewa strona
_________________
Mój blog
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group