Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Relacja z naszej pracy ciąg dalszy
Autor Wiadomość
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
  Wysłany: 2011-09-07, 17:31   Relacja z naszej pracy ciąg dalszy

Jako że sierpień to dobra pora na przesadzanie iglaków , a pogoda ku temu sprzyjała , wzięliśmy się za przesadzanie . Redukując bryły korzeniowe yamadori pozyskanych co najmniej 2 lata wcześniej usunęliśmy z nich tony ziemi . Poza tym były też wykopki kolejnych na następne lata , praca ta nie była wcale lekka , ale efekty radowały serca :jupi: :-) ;-)
Niestety byliśmy tak zaabsorbowani robotą że nie miał kto zrobić fotek , mi samemu udało się pstryknąć zaledwie kilka :cry:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
PYREK 
PYREK

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-07, 21:00   

Gratuluje kolekcji!!!Pierwsze zdjęcie robi wrażenie-tyle materiału jak w profesionalnej szkółce yamadori. Z pierwszej sesji zdjęciowej ta wielopienna sosna jest rewelacyjna - w przyszłości na pewno będzie rewelacyjnym bonsai. Ach niestety też mam spory kawałek ...U nas w pobliżu Bydgoszczy nie ma takich świetnych materiałów, ale można coś znaleźć ...tylko ludzi brak na wykopki.

Ps. Przy takiej ilości liściaków jak je zabezpieczacie na zimę?
_________________
serce jak gałąź - twarde a zarazem kruche
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2011-09-08, 01:30   

Witaj , u "Was"w pobliżu Bydgoszczy hmm to ja mieszkam niemal w połowie drogi od Ciebie do Sulęcina , mieszkam tu , a pracuję tam , uczyłem się tej sztuki we Wrocławiu , same odległe miejsca , nikt nie mówił że bonsai to łatwe hobby . Pozdrawiam i życzę wytrwałości ;-) :-P
A to dla zachęty , zaczęte prace przy takim sobie ogródku ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2011-09-08, 11:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kono1111 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 17 Sie 2011
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2011-09-08, 16:31   

Ładny ;)
_________________
Konrad
 
 
 
PYREK 
PYREK

Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-09-09, 21:10   

Mój ogródek nie powiewa, aż tak orientem, ale może kiedyś...Poniżej coś do inspiracji, brakuje jeszcze purpury np. z delikatnych liści acer'a ale nie mam aż takich zdolości do obrabianai zdjęć.

Pozdrawiam
_________________
serce jak gałąź - twarde a zarazem kruche
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2011-09-10, 14:27   

Zapewne jakiś akcent orientalny stanie w przyszłości na tym ogrodzie , może nawet i na tym płaskim kamieniu , jednak najpierw ogród musi doczekać się ukończenia prac , ta kupa kamieni po prawej to tylko efekt uboczny zwyczajne składowisko . W planach jest jeszcze zrobienie drugiej połowy ogrodu właśnie z prawej strony , stanie tam skalniak a na nim będzie kaskada wodna , strumień i oczko , gdzieś w tle gaj bambusowy , na pewno posadzimy klona o purpurowych liściach no i z tych deseni jeszcze perukowca , kilka azalii i może jeszcze jakąś formowaną sosnę , ale to wszystko wyjdzie w trakcie , ważne by nie przeładować ogrodu , bo jak to mawiają Japończycy : " im mniej , tym więcej " ;-) :beer:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
Ostatnio zmieniony przez Jacek Grzelak 2011-09-10, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group