Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
moje pierwsze bonsai
Autor Wiadomość
Alkatraz77
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-28, 14:17   moje pierwsze bonsai

Witajcie. Jestem nowy na forum. Bonsai zainteresowałem sie już dawno ale dopiero w sobote kupilem sobie drzewko Niestety tak mi sie spodobało, że złamałem zasade "pierw poczytaj, potem kup" i kupiłem. Okazało sie, że to Wiąz drobnolistny. Od niedzieli żółkną i spadaja liscie. Czy to normalne? Z ziemi wychodzą (może to głupie) ale wydaje mi sie, że to korzenie. Teraz te zdjecia sa juz ciut nieaktualne poniewaz liscie sa juz żółte w znacznie wiekszej ilosci. Podlewam go przegotowana woda odstana 12 h . Jeżeli mielibyscie jeszcze jakies pytania to pytajcie smiało.

e.jpg
Przód
Plik ściągnięto 3375 raz(y) 41,45 KB

ee.jpg
Prawy bok
Plik ściągnięto 3375 raz(y) 46,44 KB

eee.jpg
Tył
Plik ściągnięto 3375 raz(y) 42,8 KB

eeee.jpg
Lewy bok
Plik ściągnięto 3375 raz(y) 48,01 KB

111111111111111.jpg
Korona
Plik ściągnięto 3375 raz(y) 64,89 KB

222222222222.jpg
Co to za niteczki
Plik ściągnięto 3375 raz(y) 74,46 KB

 
 
mateusz08 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Gru 2010
Skąd: Jastrowie
Wysłany: 2011-06-28, 19:02   

nie jestem pewny, ale może się aklimatyzuje, co do tych korzeni możesz go wyciągnąć z doniczki i zobaczyć czy nie wymaga przesadzenia
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2011-06-28, 20:32   

Też uważam, że jeszcze się aklimatyzuje. Może to potrwać nawet kilka tygodni i chyba nawet wszystkie liście może stracić. Co do korzeni do na mój gust ma za ciasno. Nie przesadzaj jednak i nie kombinuj tylko podlewaj i czekaj, aż drzewko odżyje.

Pozdrawiam
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 47
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-06-28, 20:57   

Proponuje zdjąć ten mech. Ogranicza dostęp powietrza do korzeni.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Alkatraz77
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-28, 21:50   

No dobrze wiec poczekam aż sie zaaklimatyzuje i potem go przesadze. Co do tego mchu to takiego go kupiłem. Szkoda go zciagac no ale skoro ogranicza tlen to nie ma wyjscia. Mam jeszcze jedno pytanie, narazie nie zamierzam tego robic ale jak Wy przycielibyscie to drzewko?
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2011-06-30, 13:11   

Na razie nic nie rób, bądź cierpliwy. zapewnij roślinie jak najwięcej światła i pilnuj gospodarki wodnej. Jeśli zaczynasz to nie bagatelizuj zwykłego podlewania - to jedna z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych spraw do ogarnięcia. Sam unikam tego gatunku ze względu na to w jakich warunkach powinno się go zimować. Sprawdź ten temat i zastanów się czy dasz rade go zimować tak aby zachował dobra formę. Na razie nic nie przycinaj a podglądaj swoja roślinę. Mech do usunięcia, to nie ten etap, a i donica niewielka i ma on spory wpływ na roślinę, jaka masz pewność w jakim stanie jest gleba pod warstwą mchu? Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj. Tnij dopiero jak będziesz wiedział jak i kiedy. W pierwszej kolejnosci jednak należy przesadzić roślinę. Będziesz sie martwił przycinaniem jak utrzymasz wiąza przez najbliższy sezon albo dwa.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Alkatraz77
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-03, 19:21   

Witajcie. Przez ostatnie pare dni czytałem o zimowaniu wiąza i mam pytanie. Sporo ludzi zimuje wiaza na balkonie w szzklarenkach. O to własnie chcialem zapytac czy cos takiego nadawałoby sie do przezimowania drzewka? http://www.mojsklepogrodn...ian-zio%B3.html
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-07-04, 23:53   

Weź pod uwagę, że to pudło ma tylko 13 cm wysokości.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Alkatraz77
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-05, 10:44   

Ja wiem o tym. Pokazałem to "pudło" tylko pogladowo. Można z powodzeniem kupic wyższe. A moje pytanie brzmiało czy w czyms takim moge na balkonie przezimowac wiaza? Oczywiscie odpowiednio go zabezpieczajac itd.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2011-07-12, 11:53   

Myślę, że możesz. Nawet bez szklarenki można przy odpowiednim zabezpieczeniu doniczki.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group