Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chyba fiskus,pomocy!
Autor Wiadomość
beruwa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-02, 20:20   Chyba fiskus,pomocy!

Witam,dostałem drzewko od wujka,podobno jest to fiskus (tak jest napisane na doniczce) niewiem ile ma lat czy miesięcy,dosłownie sie nie znam na tym typie roślinek,dlatego zakładam ten temacik,oraz prosze o pomoc :) oraz o napisanie,czy to jest z pewnością fiskus

dokładniej,to najbardziej obawiam się,iż te drzewko ma chyba korzenie nad powierzchnią ziemi,niewiem czy tak ma być,czy jest to poprostu źle zrobione,dlatego dodaje obrazeczek:


tutaj drugi obrazeczek:


prosiłbym o jakieś podstawowe rady,najbardziej ogólne,bo mam książke pt. "Bonsai" A.Płochocki (ta książka będzie dobra? bo jeszcze nie czytałem) lub o jakieś linki :)
z góry dziękuje za pomoc,naprawde będe wdzięczny

oraz o napisanie oczywiście,czy jest jakikolwiek sens próbowania ożywienia tego drzewka
Ostatnio zmieniony przez beruwa 2011-04-02, 20:28, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
SallyVan
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-02, 20:41   

Dobra... wykazałeś się ignorancją... tak jest to fikus, dokładnie występujący pod nazwą handlową ficus retusa, lub ficus ginseng. popularne drzewko w "biedronce" sam dostałem takie coś i sobie rośnie w doniczce.
jest to popularna tzw ; "marchewa"

proponuję poszukać w google informacji pod hasłem:
ficus ginseng

lub na forum:

marchewa
ficus retusa
ficus ginseng

I od razu rada... nie ma sensu tego formować na bonsai 8-)
 
 
kawa123 
Kamila K.

Dołączyła: 25 Kwi 2011
Skąd: Kąkolówka
Wysłany: 2011-04-26, 20:07   

Kolega źle ci radzi.
Jeśli chcesz zrobić z tego bonsai potrzebne ci będzie dużo cierpliwości.Jedynym sposobem jest odkład powietrzny.

Co to jest i jak to zrobić? Wujek Google nie gryzie. :spoko:
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-04-26, 20:28   

Noi jeszcze coś od secia : D. Wiele osób uważa że to bonsai lecz nim nie jest! Poczytaj o marchewkach zobaczysz co o nich ludzie twierdzą. Czy widziałaś kiedyś takie drzewo w przyrodzie? Musisz dużo czytać to podstawa...
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2011-04-27, 07:01   

To kolega kawa źle radzi, z tego nie da się zrobić bonsai, zostaw roślinkę w tej doniczce podlewaj, nawóź, itd., niech sobie rośnie. Przepraszam koleżanka.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2011-04-27, 15:01   

Ćwicz na nim ;P
 
 
 
SallyVan
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-28, 09:38   

Dokładnie, do ćwiczeń przycinania, i drutowania się nadaje, można testować sposoby zagęszczania czy przycinania liści. Ja takie rzeczy na swoim robię i dzięki temu zwyczajnie uczę się choćby tego jak i które liście należy przycinać. Eksperymentalnie przycinając na różne sposoby gałązki obserwuję jak roślina się zagęszcza oraz w jakich miejscach powstają nowe odrosty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group