Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przemarznięte??? Bonsai Ficus Ginseng Ratunku
Autor Wiadomość
villemo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-02, 00:13   Przemarznięte??? Bonsai Ficus Ginseng Ratunku

Witam. Mam taki problem z drzewkiem Bonsai Ficus Ginseng mianowicie: zakupiłam sobie takie piękne drzewko przez sklep internetowy- było ono w super stanie listki zielone nowe pędy itd, na pewno tak było bo to sprawdzony sprzedawca. Drzewko zostało wysłane pocztą wczoraj rano. Dzisiaj koło godz 12 je otrzymałam i odpakowałam i zastałam uschnięte młode listki i na niektórych listkach takie dziwne ciemno brązowe fioletowe plamy, po przyjściu z pracy tak koło godziny 22 zauważyłam, że większość listków stała się właśnie taka ciemno- brązowo- fioletowa i te listeczki mam wrażenie, że są takie lichutkie, zadzwoniłam do sprzedawcy i on twierdził, ze drzewko wysyłał w bdb stanie i zresztą było dość dobrze zabezpieczone i twierdzi, że być może ono przemarzło. Poobrywałam za jego radą de uschnięte listki i te,, pomięte" Sprzedawca jest ok ponieważ zgodził się na wymianę drzewka albo zwrot pieniędzy, ale ja nie chcę bo kocham to drzewko i chcę je ratować... Proszę bardzo o pomoc :-( :-( :-( Czy da się uratować?
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-12-02, 05:36   

Na 99% liście przemarzły. To nie był najlepszy pomysł żeby o tej porze roku zamawiać drzewko przez internet. Czy przeżyje? Trudno powiedzieć. Właściwie nic za bardzo nie możesz zrobić żeby mu pomóc. Zapewnij dużo światła,podlewaj w miarę potrzeby. Te przemarznięte liście prawdopodobnie opadną. A czy wyrosną nowe? Nie wiadomo - może gałązki też przemarzły.
 
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-12-02, 07:44   

Pewnie zmarzło, parenaście godzin w -10 -20 raczej mu nie pomogło, człowiek zamarźnie w ubraniu, a co mówić o drzewku na pace samochodu.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
villemo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-02, 10:04   

slowikp napisał/a:
Pewnie zmarzło, parenaście godzin w -10 -20 raczej mu nie pomogło, człowiek zamarźnie w ubraniu, a co mówić o drzewku na pace samochodu.



Ok dzięki za pomoc.
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-12-02, 11:09   

sprawdzony sprzedawca?
kpisz? :-o kto o tej porze roku wysyła ficusa poczta?
, reklamuj to i to szybko, co za jełop wysyła taki gatunek w zimie?
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
MagdaLewa4
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-02, 16:41   

mama ten sam problem i nie wiem jak mam go odratować, dajcie znać co mam z nim zrobić, liscie sa brazowo-fioletowe i opadaja.
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2010-12-02, 16:50   

Cóż a na allegro dalej oferty ficusów, ligustrów, seriss, carmon... mimo, że pora roku nie ta...
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
MagdaLewa4
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-02, 19:51   

Ja nie zamawiałam na allegro. mam drzewko od czerwca i było wszystko ok ale jak przyszły mrozy to niestety namarzł, i jest w kiepskim stanie od wczoraj opadlo sporo liści i nie wiem jak sie teraz nim zaopiekować, aby odżyło. gałązki nie przemarzły, nie są suche od środka, tylko te liście. Czy zaczną odrasta? moje drzewko ma około 50 cm i nie chcę go stracić. poradźcie co mam teraz zrobić?
 
 
radosai 
Radosław K


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: uk
Wysłany: 2010-12-02, 20:22   

Kto może niech reklamuje towar i odzyska kaskę. Bez sentymentów. Można kochać rośliny. Wróćcie do nich wiosną.
Do MagdaLewa4 a co za drzewko Tobie przemarzło i gzie je trzymasz?
Pzdr Radek K.
_________________
"Delicate Branches
Roots caress a simple pot
White blossoms shimmer
The essence of all forests
Lives here in one small tree"
- Matsuyama Mokurai
 
 
MagdaLewa4
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-02, 20:26   

ja mam bonsai ficus retusa, trzymam je w przy oknie i ma cieplo bo nie daleko kaloryfera, przemarzlo bo bylo przenoszone do innego domu i podczas tego chwile bylo na dworze wczoraj. pozdr
 
 
villemo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-02, 21:42   

Czyli raczej nie będzie szans na ratunek dla mojego drzewka ?? ? :-( :-( :-(
 
 
radosai 
Radosław K


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: uk
Wysłany: 2010-12-02, 22:32   

Witam.
Pozwól, że wytłumaczę to inaczej.
Obsesyjnie chce posiadać nowy komputer Dell'a. Zamawiam go przez internet(bo tak jest najłatwiej). Kiedy złożyli go, przysłali mi email'a. Czekam. Kiedy przesyłka dociera okazuje się, że komp nie do końca działa poprawnie. Czyli nie to co w specyfikacji jest w bebechach. Mam dwie możliwości. Własnymi siłami zrobić to co chciałem, albo złożyć reklamacje i poproszę o zwrot pieniędzy. Zgadnij co zrobię?
Zamiast walczyć o przetrwanie twojej rośliny, zwróć ją do sprzedawcy. Nie otrzymałaś tego co zamówiłaś tzn widziałaś piękna zieloną roślinę a dostałaś roślinę, która nie odpowiada temu co zamówiłaś.
Walka przetrwanie nie ma sensu.
Pzdr Radek K.

p.s.
oczywiście złożę reklamację.
_________________
"Delicate Branches
Roots caress a simple pot
White blossoms shimmer
The essence of all forests
Lives here in one small tree"
- Matsuyama Mokurai
 
 
villemo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-02, 23:12   

;-) Jasssne :-) Dzwoniłam i powiedziałam co i jak powiedział, że zwróci koszty i powiedział, żebym nie odsyłała drzewa, więc i tak umarlak zostaje u mnie może jeszcze się odbije liczę na to... święta idą ;-)
 
 
wog 


Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 11 Maj 2010
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 2010-12-03, 10:26   

obetnij wszystkie gałezie, wstaw worek, zapewnij sporo swiatla, moze odbic nawet za 2 miesiace
za jkaies 32 tyg sprawdz czy jest zielony pod kora
_________________
http://wog-bonsai.blogspot.com/
 
 
villemo
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-03, 12:43   

Jak mam wstawić worek? i jaki to ma być worek? Przepraszam, ale pierwszy raz mi się coś takiego zdarza i nie wiem... :oops: Z pozostałymi moimi roślinami nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group