Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za gatunek?
Autor Wiadomość
zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-09, 15:52   Co to za gatunek?

Tak jak wyżej, bo sama nie mogę sobie poradzić. Proszę o pomoc.
tutaj jeszcze link do zdjęcia: lepsze jakość
http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/956a24b4.jpg
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2010-09-09, 18:34   

Fotka nie jest najlepsza, ale to drzewko pieprzowe według mnie. Mam bardzo podobne. Twojemu przydałoby się trochę przycinanko.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-09, 21:07   

faktycznie to chyba drzewko pieprzowe, a mam pytanie wiesz może jak je się hoduje? bo moje nie wiem od czego traci liście i żadne nowe się nie pojawiają - tamto zdjęcie było z 3 miesięcy temu a teraz to już prawie gołe drzewko ;(
 
 
kk89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Maj 2009
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-09-10, 10:19   

zaq napisał/a:
faktycznie to chyba drzewko pieprzowe, a mam pytanie wiesz może jak je się hoduje? bo moje nie wiem od czego traci liście i żadne nowe się nie pojawiają - tamto zdjęcie było z 3 miesięcy temu a teraz to już prawie gołe drzewko ;(



Mi wydaje się że jest to Pieprzowiec Chiński. Wydaje się że stracił liście dlatego że jest za mało podlewany. Bo ten gatunek lubi dużo pic i nie można zapomnieć by go podlać bo odpadają mu liście.
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2010-09-10, 18:32   

zaq napisał/a:
faktycznie to chyba drzewko pieprzowe, a mam pytanie wiesz może jak je się hoduje? bo moje nie wiem od czego traci liście i żadne nowe się nie pojawiają - tamto zdjęcie było z 3 miesięcy temu a teraz to już prawie gołe drzewko ;(


Pilnuj podlewania, nie moze byc sucho, nie moze byc przelany. Pieprzowiec Chiński jest według mnie dość wrażliwy i źle znosi zmiany. Może wciąż sie aklimatyzuje. Mój po każdym przycinaniu czy skubaniu bardzo zwalnia rozrost, który i tak nie jest najszybszy. Podlewaj i zobacz na forum jak sprawdzić czy nie jest już drzewko zbyt ostro wysuszone.

Może wrzuć aktualne fotki.

Pozdrawiam
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2010-09-15, 14:10   

nie chcecie go widzieć teraz... jest po prostu goły i smutny już od 2 tygodni już nie wiem co mam robić z nim ...
niby jak się lekko urwie kawałek kory to jeszcze pod spodem jest zielone ale oprócz tego nic się nie dzieje
ma mokra ziemie, robaków nie ma... ;(
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2010-09-15, 17:45   

Jak jest jeszcze zielono pod korą to tylko dbaj o wilgoć, trzymaj w dobże naświetlonym miejscu i czekaj. Pieprzewce trochę się rozkręcają. Potem będzie dobrze.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group