Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
prosze o pomoc nie wiem czy usechł czy żyje
Autor Wiadomość
monika123456
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-18, 17:44   prosze o pomoc nie wiem czy usechł czy żyje

od jakiegos czasu mój bonsai całkowiie stracił liście juz raz się tak stało ale wypuścił młode a teraz po straceniu liści nie widze że zaczął wypuszczać nowe listka proszę powiedźcie co zrobiłam żle i czy jest szansa że będę mogła się nim dalej cieszyć
 
 
bogdan 49 
bogdan 49

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lis 2008
Skąd: gostyn
Wysłany: 2010-06-19, 17:10   

może by tak zdjęcie zamieścic, nie wiemy nawet o jakie drzewko chodzi :-o
 
 
monika123456
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-20, 14:11   

chodzi o wiąz drobnolistny
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-20, 14:34   Re: prosze o pomoc nie wiem czy usechł czy żyje

monika123456 napisał/a:
powiedźcie co zrobiłam żle i czy jest szansa że będę mogła się nim dalej cieszyć

Nikt tutaj nie jest jasnowidzem.Póki co tylko Ty wiesz co mogłaś zrobić źle.Jak nie napiszesz jak się drzewkiem zajmowałaś (podlewanie,nawożenie,światło,przycinanie,przesadzanie),to nikt nic nie wymyśli.
Na podstawie Twojego postu jak na razie można powiedzieć jedynie że na pewno coś źle robiłaś.
 
 
 
monika123456
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-20, 17:10   

podlewałam raz dziennie niewielką ilością wody stał na słońcu a przycinałam jak odrosty nowe gałęzie a jeszcze nie przesadzała

IMG_0617.JPG
oto zdjęcie
Plik ściągnięto 3020 raz(y) 86,05 KB

 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-20, 17:28   

Najprawdopodobniej błędy w podlewaniu.Raz dziennie to za często,zwłaszcza jak rośnie w nieprzepuszczalnej mieszance,a Twoja tak właśnie wygląda.A nie nawoziłaś przypadkiem?
Poczytaj forum a dowiesz się dokładnie jak należy się zajmować wiązem bo to bardzo popularny gatunek i wielu użytkowników miało podobne problemy.
Daj go pod folię,ogranicz podlewanie i postaw w jasnym miejscu.Poza tym możesz jedynie czekać.
Powodzenia.
P.S.Taka mała rada na przyszłość - używaj znaków przestankowych bo ciężko się Twoje posty czyta ;-)
 
 
 
monika123456
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-20, 17:50   

No wielkie dzięki.A powiedz mi czy on może od nowa odżyć jesli dostosuje się do twoich rad i poczytam na forum?
 
 
monika123456
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-20, 17:51   

Nie nawoziłam jeśli masz jeszcze jakies rady to pisz.
MOD: Proszę korzystać z opcji EDYTUJ a nie pisać posty jeden pod drugim.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-06-20, 17:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-06-20, 17:56   

monika123456 napisał/a:
No wielkie dzięki.A powiedz mi czy on może od nowa odżyć jesli dostosuje się do twoich rad i poczytam na forum?

Od samego czytania nie odżyje,ale jeśli zastosujesz się do tych rad to teoretycznie jest szansa ;-)
Tylko że sama musisz to ocenić (przez internet sie nie da). Sprawdź czy gałązki są elastyczne,czy całkiem suche.I zobacz czy pod korą jest żywa tkanka.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group