Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
żarówka PLANT do hodowli
Autor Wiadomość
tarekk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-08, 13:12   żarówka PLANT do hodowli

witam możecie mi powiedzieć czy wogóle warta jest zainteresowania taka oto żarówka:
http://www.allegro.pl/ite...5w_75w_e27.html

chodzi mi by w miejscu gdzie trzymam drzewko troche je doświetlać w celu przyśpieszenia wzrostu.
 
 
greg 
Grzegorz Koszelnik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sty 2010
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-06-08, 16:37   

Trochę będziesz doświetlał może i trochę pomoże, ale nie oczekuj wielkich przyrostów. Miałem kiedyś podobną żarówkę - chyba taką: http://allegro.pl/item106...ka_dzienna.html

Doświetlałem jakiś czas ale nie zauważyłem różnic pomiędzy roślinami doświetlanymi a pozostałymi. Dość szybko się spaliła nawiasem mówiąc po tym jak zostawiłem lampę włączoną na kilka godzin. W skrócie - ja nie zdecyduję się na zakup kolejnej.

pzdr
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-06-08, 17:42   

Co to za drzewko?
 
 
tarekk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-08, 18:16   

jest to ficus natasha wiem ze one lubia światło lecz nie sposób zawsze wszystko trzymać w idealnym miejscu, chodzi tez że ma dosyć gęstą koronę wiec i zatrzymuje dosyć dużo swiatła które nie do chodzi do głębszych partii rośliny, chciał bym tez w ten sposób trochę przyspieszyć jej wzrost ,myślę ze dodatkowym plusem jest iż wybrana żarówka nie produkuje ciepła co mogło by drzewku zaszkodzić.
 
 
fidelpatcha 

Pomógł: 2 razy
Wiek: 45
Dołączył: 10 Kwi 2007
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2010-06-08, 19:26   

Ja doświetlałem zelkovę którą kupiłem późną jesienią w stanie prawie agonalnym. Ustawienie pod żarówką i zapewnienie odpowiednich warunków skutkowało błyskawicznymi i pokaźnymi przyrostami. Od grudnia do marca przyrosty miały po ok 40-50 cm. Więc uważam, że przy trzymaniu w mieszkaniu warto.
_________________
Damian S.
 
 
Bartłomiej
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-19, 07:58   

Musisz poszukać takiej żarówki, która emituje światło w zakresie czerwonym i niebieskim. Nie UV i IR jak to było gdzieś napisane. IR to ciepło a UV zabija wszystko na swojej drodze i jest szkodliwe ;) . Kup świetlówkę energooszczędną białą zimną o barwie światła 6500K lub inne oznaczenie typ 865 gdzie 65 oznacza 65x100=6500k. Najlepiej byłoby jeszcze jakby producent podał widmo wtedy sprawdził byś emisję światła w zakresie czerwonego i niebieskiego ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group