Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
potrzebuję pomocy.
Autor Wiadomość
pacp
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-07, 10:12   potrzebuję pomocy.

poniżej dwa zdjęcia.

http://img688.imageshack....30/dscf7329.jpg
http://img691.imageshack....85/dscf7328.jpg

jest ktoś w stanie rozpoznać co to jest ?
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-05-07, 13:43   

Myślę, że na tym etapie efektywniej będzie wrzucić pytanie na jakieś forum sadownicze.
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-05-07, 17:17   

chyba wiśnia...
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
pacp
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-07, 19:52   

na 80% jestem pewien, że to nie jest drzewo owocowe. rośliny te rosły sobie dość gęsto, na rozległej łące przy strumieniu który przez nią przepływał. (jeśli to Wam w czymś pomoże).

drugie pytanie. czy patrząc na budowę, strukturę rozgałęzień, budowę liści ... ukształtuję to w bonsai jeśli się postaram? (Waszym fachowym okiem).
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-05-07, 20:12   

Mi to nie wygląda na wiśnię...nie widziałeś żeby te rośliny kwitły wiosną?Bo mam pewne podejrzenia tylko nie wiem jak ta roślina się nazywa,w każdym razie powinna kwitnąć na różowa jesli to jest to.
Same rośliny które pokazałeś nie mają raczej predyspozycji na bonsai (choć nie widać na zdjęciach pnia ani ogólnego pokroju).Ale bonsai można teoretycznie zrobić z każdej rośliny o drewniejących pędach więc jeśli się postarasz i dasz roślinie duuuużo czasu to oczywiście może z tego być bonsai. Tylko najpierw ustal co to jest żeby wiedzieć jak się tym zająć.
 
 
 
pacp
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-07, 20:22   

niezbyt często mam okazję przechodzić tamtędy. zobaczymy co z tego wyrośnie. dzięki za szybkie odpowiedzi. jeśli komuś coś się przypomni, będę wdzięczny.
 
 
kubik1985
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 09:01   

wiśnia 90%
 
 
mickel
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 15:56   

wiśnia lub czereśnia
 
 
loongi 

Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Lut 2010
Skąd: Promna
Wysłany: 2010-05-08, 16:04   

to jest wisnia, na 99% czereśnia ma większe i troche inne liście. Po kwiatach nie poznasz bo wygląda mi to raczej na młodą roślinę a młode bardziej skupiają się na tym żeby szybko rosnąć i dopiero potem po uzyskaniu pewnej dojrzałości będzie kwitła. Jak możesz to daj zdjęcie całej rośliny i tak mniej więcej jej wymiary.
_________________
Pozdrawiam
Sebastian Dawidowski
 
 
pacp
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-08, 17:35   

Zdjęcia całej rośliny nie posiadam. Stworzyłem natomiast schemat jej budowy, jej utwierdzenie w podłożu, proporcjonalną odległość od zasobu wodnego i szacowaną długość korzenia głównego, sposoby ucięcia przeze mnie korzenia (na czerwono) oraz zaznaczyłem kadr, który macie na zdjęciu powyżej (na zielono). Roślina ta nie jest więc taka młoda. Miała ~1,2m wysokości.

http://img52.imageshack.us/img52/6782/zielsko.jpg

Kolejne pytanie. Czy drzewo owocowe (w tym wypadku wiśnia) ze względu na niesprzyjające warunki środowiskowe może nie owocować? W ubiegłych latach bywałem tam dość często i nigdy nie widziałem owoców.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group