Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Karmona
Autor Wiadomość
bogna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-17, 16:34   Karmona

Witam

przeszlam przez wszystkie posty dotyczce Karmony i niestyety nie znalazlam czegos co mogloby mi pomoc

Mam drzewko od 2 miesiecy, zgubilo moze z 10 listkow w pierwszym tygodniu. Stoi sobie na stoliku nocnym, swiatlo caly dzien. W pokoju jest zawsze okolo 15-18 stopni Podlewam co 3 dni prze zanuzenie ( w dole donicy mam duze 2 otwory wiec woda szybko przelatuje. Drzewko zostalo zakupione w supermarkecie
Puscilo juz duzo nowych listkow i nawet 3 koszyczki kwiatowe.
Moj problem to ze drzewko wyglada z boku jakby bylo suche....czy powinnam obciac te suche galezie i czekac az cos nowego wyrosnie?

http://picasaweb.google.c...feat=directlink

W jednym z postow przeczytalam ze z tymi bonsai z supermarketow to juz w sprawie ksztaltu nic nie mozna zrobic. J abym chciala grubszy korzen...jakies pomysly?
Ostatnio zmieniony przez bogna 2010-03-17, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maciej 
Maciek

Wiek: 41
Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: konstantynów łódzki
Wysłany: 2010-03-17, 18:24   

witam z tego co wiem to karmony sa dosc kaprysne tez padl mi dosc ladny okaz obetnij kawalek suchej galazki i zobacz czy jest w srodku zielona jesli tak to niedlugo pusci nowe listki. Karmony bardzo reaguja na zmiane warunkow nie mozna ani przelac ani przesuszyc proponuje tez zraszanie roslinki. Pozdrawiam
 
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2010-03-18, 00:05   

Na stoliku nocnym można trzymać budzik a nie rosliny i to jeszcze carmonę. Na południowy parapet z nią.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
bogna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-18, 20:56   

hmm ten stolik jest 8 cm od okna na poludniowej stronie. Niestety parapetu nie ma bo okno jest od podlogi do sufitu ( prawie) Nie chce dac pod samo okno zeby nie zmarzla za bardzo. Noce sa dosc chlodne a to nie sa takie fajne plastikowe okienka jak w Polsce i bardzo od nich ciagnie...

Po obcinalam kilka suchych galazek i niestety w srodku nie byly zielone:( Sprobuje jakos nadrzucic nowe odrosty na to gola strone. Zobaczymy co wyjdzie
 
 
CEZARxD
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-18, 21:37   

A zastanawiałeś się nad przelaniem rośliny (za dużo wody)?
Od takiego czegoś mojemu bonsai odpadły wszystkie liście, a było ich sporo..
 
 
bogna
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-19, 22:33   

Nie jest przelana. Od kiedy j mam poprostu pede rosna na jednej stronie tylko. Nacielam te lyse galazki i nie sa zielone w srodku...trudno bede musiala jakos tak ja uksztaltowac zeby to golizne zakryc
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group