Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz drobnolistny
Autor Wiadomość
Niwler
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-19, 23:26   Wiąz drobnolistny

Chciałbym powiedźeć że to moje pierwsze drzewko, kupiłem je tydzień temu i jak narazie ma sie dobrze. Nie wiem za bardzo jak to się robi, i proszę o podpowiedzi ;) Co zrobic aby coś z tego było, jak przycinać, na czym polega drutowanie, bo jak narazie użyłem drucika żeby rosło pionowo w góre (było lekko przechylone)

 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2010-11-19, 23:36   

Łooo chłopie Ty płaciłeś coś za tą sadzonkę? Mam nadzieję, że nie.

Na tym etapie nic nie zrobisz. Niech sobie porośnie w dużej doniczce ładnych parę lat. Aktualna jest wystarczająca. Formowanie zaczniesz dopiero za parę lat. A ten drucik to nie potrzebny ;p
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
sain1 

Dołączył: 17 Paź 2010
Skąd: delacruz
Wysłany: 2010-11-19, 23:37   

daj drzewku spokojnie rosnac. to tak jakbys chcial 2miesiecznego niemowlaka nauczyc chodzic;p tu ani nie ma czego przycinac anie drutowac, przedewszystkim trzeba zadbac o to zeby drzewko narazie roslo spokojnie, wypyszczalo przyrosty a tym samym zwiekszalo swoj pien i galezie. W tym czasie mozesz sie zstanowic w jakim stylu chcialbys je uformowac. poczytac troche o bonsai o tym jak sie uprawiqa sadzonki poogladac zdjecia. To drzewko przez najblizsze lata musi samo rosnac i meżnieć. A jezeli chcesz zaczac pzrzygode z bonsai i ma byc to Twoje pierwsze drzewko proponuje kupic juz wstepnie uformowane drzewko np ligustra albo ficusa zaczac nauke na nim od podlewania, nawozenia, przycinania oczywiscie wszystko w odpowiednich porach a w miedzy czasie Twoj wiaz urosnie do takiego stanuze mozna bedzie z nim cos robic bo teraz to mozesz mu tylko zrobic krzywde.
Taka jest moja opinia, prosze o wypowiedzenie sie innyc kolegow :)
pozdrawiam
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-11-20, 10:44   

Kolego zacznijmy od tego, że dołączyłeś do nas wczoraj o 23.24 a pierwszy temat założyłeś dwie minuty później więc prawdopodobnie nawet nie zadałeś sobie trudu, żeby zapoznać się z naszą wyszukiwarką a szkoda.
Polecam -> http://www.przyjacielebon...wforum.php?f=18
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-11-20, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group