Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowanie wiąza w mieszkaniu
Autor Wiadomość
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-02-03, 10:24   

Łukasz 16 stopni w pokoju, to dla nie których roślin fajnie, ale jak tam ma żyć człowiek :-| :-| :-|
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-02-03, 11:32   

No właśnie w tym sęk że ten pokój stoi pusty- dlatego jest tam zakręcony kaloryfer. Ale to co powiedziałem- najważniejsze to wilgotność. Jeżeli nie możemy zapewnić niższej temperatury to zadbajmy chociaż o wilgotność.
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-03, 21:59   

Cytat:
Ale to co powiedziałem- najważniejsze to wilgotność.


Polemizowałbym z tym stwierdzeniem, ponieważ jest zbyt ogólne.
_________________
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-02-03, 22:09   

Co znaczy ogólne?
Wyjaśniłem że mam na myśli tackę z keramzytem, o której początkujący zapominają a przy włączonych na maxa grzejnikach powietrze jest tak suche że nawet nam przeszkadza.
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-03, 23:42   

Według Ciebie to jest kluczem?
_________________
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2010-02-04, 08:40   

Cześć Maciek. Zgadzam się, że stwierdzenie Łukasza jest ogólne (bardziej chyba właściwe byłoby słowo "powierzchowne"). Coś jednak wnosi do tematu zimowania. Przepraszam za te słowa, które napiszę, bo znam Cię osobiście i wiem, że masz ogromną wiedzę, co bardzo cenię. Twoje posty jednak tylko wprowadzają mętlik i niestety podgrzewają atmosferę. Znając życie, to za chwilę rozpęta sie burza, która skończy sie zablokowaniem tematu przez moda. I jestem całkowicie za tym rozwiązaniem, bo w temacie zostały już udzielone właściwe rady przez fidelpatcha. I były to rady oparte na konkretnym przykładzie. Nie widzę więc sensu kontynuowania wątku. Warto go jednak zachować i osobom poruszającym kwestię zimowania wiaza wrzucać link do tego tematu (oczywiście po wyrzuceniu postów nie związanych z tematem).
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-04, 21:51   

Cześć Armin. Nie miałem na celu rozpętanie kolejnej burzy, ponieważ byłaby ona bezpodstawna właśnie z takiego samego powodu dlaczego stwierdzenie Łukasza jest ogólne czy powierzchowne. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na pewną manierę występującą bardzo często w wypowiedziach, a mianowicie: "najważniejsze", "nigdy", "na pewno" i tym podobne stwierdzenia jednoznaczne opowiadające się za jakąś tezą. Rośliny to organizmy żywe i jakakolwiek próba generalizowania jest możliwa jedynie w sposób właśnie powierzchowny. Pragnę zwrócić na to uwagę, ponieważ przez takie stwierdzenia jednoznaczne są odbierane przez nowicjuszy,wszelakich dziedzin, nie tylko bonsai, jako wykładnik, pewnik niepodlegający dyskusji. A zwróciłem uwagę Łukaszowi, a więc osobą, której rady będą jeszcze bardziej silniej zaakcentowane tym "pierwiastkiem pewności". Oczywiście jest to tylko i wyłącznie moje subiektywne zdanie.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group