Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
potrzebna pomoc ficus
Autor Wiadomość
majkel31
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-25, 18:33   potrzebna pomoc ficus

Witam wszystkich forumowiczów .
Od 2 tygodni jesteśmy z żoną posiadaczami drzewka bonsai na informacji umieszczonej na kartce jest to ficus recta . Drzewko było kupione w sklepie "leroju" . podlaliśmy je na początku 3 razy tak "dokładnie" :roll: , Na chwilę obecną drzewko traci liście na potęgę nie wiem czy jest to spowodowane tym podlaniem , brakiem światła (wschodnie strona) , czy aklimatyzacją . Proszę o podpowiedź bo po przeczytaniu wielu postów już się pogubiłem .

z góry dziękuję
Robert
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2009-10-25, 19:27   

mi sie wydaje że aklimatyzacja, niech sie jeszcze inni wypowiedzą bo pewny nie jsetem. I na wiosnę radził bym przesadzić ;)
 
 
 
sliver001
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-28, 22:22   Re: potrzebna pomoc ficus

a mi sie wydaje, ze to od przelania... tez tak mialem ze swoim ficusem - podlewalem go jak zwykla rosline doniczkowa 2-3 razy na tydzien i lscie opadaly, gdy ograniczylem do 1 na 5 dni lub tak jak teraz kiedy dni sa krotkie do jednego podlania na tydzien to jest ok.
 
 
majkel31
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-03, 17:42   Re: potrzebna pomoc ficus

sliver001 napisał/a:
a mi sie wydaje, ze to od przelania... tez tak mialem ze swoim ficusem - podlewalem go jak zwykla rosline doniczkowa 2-3 razy na tydzien i lscie opadaly, gdy ograniczylem do 1 na 5 dni lub tak jak teraz kiedy dni sa krotkie do jednego podlania na tydzien to jest ok.

Oki nie wiem w końcu trochę je przesuszyłem i liście w końcu przestały opadać , mam pytanie tylko dotyczące podlewania czy w okresie zimowym wystarczy raz w tygodniu ? I jak je podlewać tak dokładnie aż "popłynie" czy tak jak inne rośliny doniczkowe ? Jaki nawóz stosować ? Czytałem również że można posadzić mech i on trzyma wilgoć dłużej - jeśli to prawda to gdzie dostać taki mech ?
:beer: Z góry dziękuje i pozdrawiam
Robert
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-11-03, 18:03   

Nikt Ci nie powie czy wystarczy raz w tyg.Wszystko zależy od podłoża.Musisz sam to wyczuć.Podlewać lepiej obficiej ale rzadziej,a więc do momentu wypływania wody otworami w dnie.
Co do mchu to dlaczego chcesz utrzymywać dłużej wilgoć za jego pomocą skoro ustaliliście że drzewko jest przelane :?: A poza tym w domu mech zbyt długo nie pożyje.
 
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-11-03, 18:39   

Mi mech wytrzymuje cały rok. Z tym że szczerze odradzam Ci jego hodowanie wraz z rośliną. Ładnie wygląda ale jeśli dopiero zaczynasz to skup sie na "wyczuciu" rośliny, zwłaszcza jesli chodzi o wodę. To odpowiednia mieszanka glebowa i odpowiednie podlewanie jest droga do zapewnienia odpowiednich warunków fikusowi.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group