Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus Retusa
Autor Wiadomość
coral
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 11:09   Ficus Retusa

od tygodnia posiadam ficusa retusa, muszę przyznać że rośnie jak szalony więc powoli zaczynam się przymierzać do drutowania albo przycinania. mam już nawet na niego pomysł. tylko problem polega na tym, że w castoramie w której go kupiłam obcieli mu pień. tak sądzę w każdym razie, bo z ziemi wyrastają mu trzy korzenie powietrzne(w każdym razie tak mi się wydaje) a na górze, pomiędzy liśćmi jest obcięta gałąź szerokości jednego z tych korzeni. stąd moje pytanie, czy dałoby radę jakoś tą gałąź "ożywic"?
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2009-10-18, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2009-10-18, 11:24   

Skoro fikusa posiadasz od tygodnia to nic z nim jeszcze nie rób.Poczekaj do wiosny,a na pewno wyjdzie mu to na zdrowie.Poza tym jesteś nowa na forum więc do wiosny czytaj,czytaj i czytaj,a może jeszcze zmienisz pomysł na niego.Pośpiech jest bardzo nie wskazany.
Co do korzeni powietrznych to one nie wyrastają z ziemi tylko z konarów i rosną w dół.Nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc o ożywianiu uciętej gałęzi???No i najlepiej wklej zdjęcie to dopiero będzie można coś doradzić.
Pozdrawiam
 
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 36
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-10-18, 20:43   

Obumarłej gałązki nie da się ożywić.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group