Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ligustr Chiński zgubił liście+jak rozpoznać uschniętą gałąź
Autor Wiadomość
kasq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 18:16   Ligustr Chiński zgubił liście+jak rozpoznać uschniętą gałąź

Witam wszystkich,
jestem nowym użytkownikiem także z góry przepraszam za zapewnie powtórzony post;)
moim bonsai jest ficus retusa. na wakacje musiałam wyjechać i wziąć drzewko ze sobą - spędziło kilka godzin w aucie w upale... od tego czasu zaczął gubić listki, co nowe wyrosły zaraz spadały. jeszcze do niedawna nie było źle, ale teraz jest wręcz tragicznie, zostało mu kilka listków :( podlewam go codziennie, wydaje się, że ziemia jest dość mokra, wobec tego skąd to opadanie liści?
Jeszcze jedno pytanie: jak rozpoznać uschniętą gałąź? Bonsai dostałam ok. marca - już wtedy 2 gałęzie miały na korze długie kreski, jakby były pomarszczone - w zasadzie nie rosną na nich liście... czasem wyrośnie nowa gałązka, puści kilka listków, które po pewnym czasie same opadną:(
help mi pliiisssss :(
p.s. sory za zdjęcia, w tej chwili nie mam możliwości zrobienia lepszych
Ostatnio zmieniony przez kasq 2009-10-18, 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-10-18, 18:32   

To nie fikus retusa. To Ligustr Chiński.
Ostatnio zmieniony przez secio 2009-10-18, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kasq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 18:57   

hmmm dzięki za info .... jak dostałam bonsai to pisało ficus retusa, ale kłócić się ze znawcą nie będę :P poza tym obi to obi... a może teraz coś na temat - czyli jak pomóc drzewku, hmm...? :cry:
Ostatnio zmieniony przez kasq 2009-10-18, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-10-18, 19:00   

Nawozisz to drzewko? Jeśli tak to może być przyczyna.
 
 
 
kasq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 19:03   

nawoziłam nawozem do bonsai - przestałam ok. 1,5tyg temu. drzewko podlewałam z tym nawozem raz na tydzień, czasem raz na dwa tygodnie... co mogę zrobić, aby drzewko uratować?
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-10-18, 19:08   

Na pewno odstaw nawóz. No i pozostaje tylko czekać. A żeby rozpoznać suchą gałązkę zdrap troszkę kory i zobacz czy jest zielono.
 
 
 
kasq
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 19:11   

a jak nie jest zielono to trzeba ją obciachać? :) sprawdziłam i nie jest zielono i w sumie to z większością gałęzi tak jest... :(
 
 
*Rochana*
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-18, 19:51   

Skoro nie jest zielono to raczej z niego nic nie będzie, ale może się myle. Jednak warto poczekać ;-)
 
 
SirDejw 
Dawid Markiewicz


Pomógł: 25 razy
Wiek: 35
Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2009-10-18, 20:15   

Jesli nie jest zielono pod korą to te fragmenty rośliny, definitywnie sa do usunięcia. Z tym że nie musisz sie z tym śpieszyć. Możesz wpakować drzewko do szklarenki do czasu aż zacznie puszczać nowe pędy i będziesz wiedziała co można wyciąć a co zostawić. Jesli chcesz żeby to drzewko przeżyło to uzupełnij swoja wiedzę chociazby tym co znajdziesz na tym forum.
_________________
http://dawidmarkiewicz.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group