Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zimowanie Adenium (Róża Pustyni)
Autor Wiadomość
mariorypin
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-06, 21:09   Zimowanie Adenium (Róża Pustyni)

Koledzy mam pytanko wszędzie można czytać o zimowaniu tych najczęstszych odmian, a o Adenium nic kompletnie nie mogę znaleźć. powiedzcie mi w jakiej temperaturze ta roślinka może zimować, będę wdzięczny za udzielenie mi takowej informacji. Czy może ona zimować na balkonie wraz z innymi roślinkami w kartonie styropianowym, który od góry osłonięty jest folią ogrodniczą a boki i spód ma ze styropianu grubości ponad 5 cm??nie przemarznie mi w zimę??
 
 
mariorypin
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 19:12   

Już mam sposób zimowania moich drzewek
I chętnie się nim podizele.
w sumie adenium to mam w domu w temp ok 18 stopni. a dla miłorzębu i innych roślinek udało mi się załatwić styropianowy duży pojemnik, i w związku z moim zawodem wymyśliłem do niego układ który podtrzymuje i nie pozowli spaść temperaturze poniżej temp jaką ustawię czyli w moim przypadku ok 2 st celcjusza, tak aby mi nie zamarzły.
 
 
mariorypin
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-22, 23:14   

nie wiem z jakiego powodu ale zaczynaja mi przy roslince wiednac liście , mam nadzieję że to normalne. a pozatym zakupiłem kilka nasion i zamierzam od zera hodować i opiekować sie adenium. może jakies porady odnosnie siewu macie dobre??
 
 
Gibson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-16, 11:45   

Adenium to sukulent afrykański i nie potrzebuje aż takiego chłodu jak amerykańskie kaktusy. Dobrze jest mu nieznacznie obniżyć temperaturę. Wtedy rośnie wolniej, mniej pije wody, a co za tym idzie mniejsze prawdopodobieństwo, że pęd się wyciągnie z braku światła.
 
 
Grzesk0F 

Dołączył: 18 Sie 2011
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: 2011-10-16, 23:54   

jeżeli chodzi o zimowanie to temperatura nie może być mniejsza niż 10Stopni C

Ja sam hoduję od nasionek.
Położyłem waciki w takim pojemniczku plastikowym ( np po mięsie w supermarkecie) i na te waciki położyłem nasiona. w CIEPŁYM miejscu je spryskiwałem wodą codziennie, a waciki były zawsze mokre. Najważniejsze, żeby miały ciepło to szybko zaczną kiełkować. Moje wykiełkowały już po 3 dniach(to te pierwsze, ostatnie wykiełkowało po 13 dniach)
mają się dobrze


jednak raz miałem przykrą przygodę... drzewka jakby zwiędły xD ale szybko je przykryłem folią i do ciepłego miejsca i od raz się wyprostowały :) i w niektórych ma dziurę xD poprostu w środku kaudexu piękna dziura na wylot xD

Swoje będę zimował na parapecie :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group