Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Takie różne preparaty do podłoża...
Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-08-12, 18:49   Takie różne preparaty do podłoża...

( Wątek z 15.05.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Witajcie

Bardzo jestem ciekaw , jakie preparaty odkażające , i odgrzybiające podłoże stosuje nasza forumowa ludność ?? ? Może też kilka słów o tym , w jaki sposób ich używacie :-) ?

Czy ktoś wypróbował juz może preparat ( szczepionkę ) ochraniający i uodparniający rośliny , o nazwie Vaxi Root ?? ? Ponoć wykorzystuje on jakiś rodzaj grzyba , ułatwiającego roślince pobieranie pokarmu i chroniący jednocześnie jej korzenie przed intruzami.
 
 
Adek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 18:50   

CZesc Olon. Kiedys kupiłem cos takiego (miało to zatrzymywac wode) i wsypałem troche do miseczki o wlałem wode, po 10 minutach z tego zrobiły sie takie galaretki (kwadraty 1 cm szescienny) Troche sie zdziwiłem i nie chciałem tego dodawac do miesznki ziemi ktora zrobiłem , a ze przesadzałem mamie fikusy to dodałem troche tego do ziemi, noi fikusy rosną jak na drozdach :mrgreen:
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 18:51   

W ubieglym roku moje deby zaatakowal maczniak,z braku profesjonalnego srodka zastosowalam to co mialam pod reka, a mianowicie niezuzyta zawiesine antybiotyku mojego synka.Wlasciwosci mial przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne.Pedzlowalam nim liscie,nadmiar splukalam po jednym dniu aby nie zatkal aparatow szparkowych,byl bowiem gesty i tworzyl lepka warstwe.Maczniaka sie pozbylam,a drewka mialy sie bardzo dobrze.Porada moze nieprofesjonalna,ale doraznie skuteczna.

No i moze nie zupelnie w temacie... ups :-P
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-08-12, 18:51   

Co prawda miałem na myśłi głównie odkażanie i odgrzybianie podłoża, no ale to co piszesz jest również interesujące . :]
Ciekawi mnie jeszcze natomiast jak nazywał się ów antybiotyk ?
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 18:52   

O ile pamietam cos na bazie amoksycykliny..Amotaks,Amoksiklaw?Pisze fonetycznie,ale wiadomo o co chodzi. Wazne,ze skutkow negatywnych nie zaobserwowalam,a do jesieni mimo sprzyjajacych warunkow,grzybek sie juz nie rozwinal.Uznalam,ze eksperyment sie powiodl :-?
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-08-12, 18:53   

Wszystko jasne jagby co to wzywać lekarza pierwszego kontaktu!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group