Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
pierwsze przycinanie karmony
Autor Wiadomość
Beata
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-18, 17:20   pierwsze przycinanie karmony

Witam!!!

Od kilku tygodni moja karmonka szaleje:) Wypuściła 4 długie gałązki. Moje pytanie brzmi: czy obciąć je w miejscach które zaznaczyłam na zdjeciu???? Czy bedzie dobrze??? dodam że to jej pierwsze cięcie. Więc nie chcę odwalić fuszerki.[a tak swoją drogą czy taką uciętą gałązkę można ukorzenić i wsadzić do ziemi ?? ???]

Jeszcze jedno pytanie mam odnośnie dwoch starych gałezi bez liści co z nimi począć ?? ? obciąć je??? nie mają liści są gołe i wydaje mi sie że suche... również przesyłam zdjecie.

Z góry dziekuje za odp chociaż pewnie usłyszę: szukaj na forum...
 
 
Ad0
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-19, 11:19   

malutka :D mi sie wydaje że dobrze ale poczekaj na wypowiedzi bardziej doświadczonych... a z tych gałązek można by był jin zrobić tzn z jednej ale nie wiem czy robi sie na karmonach... niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni ;p
 
 
Beata
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-19, 15:48   

No własnie chciałabym obciąć te gałązki zielone mam taką chęć zrobić to tak jak zaznaczyłam ale boję sie poczekam jeszcze dzień dwa może ktoś sie odezwie i mi powie dobrze/źle. No ale nie mogę też wieki czekać bo drzewo mi wyrośnie :) :) Ja w sumie to nawet nie wiem co to jest to JIN no ale najważniejsze dla mnie to co zrobić z tymi radarami które rosną w zastraszającym tempie:):)
 
 
zeusrulez
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-19, 16:07   

Raczej odpuść sobie ten JIN ;-) zobacz na jakich drzewkach się go robi a później zerknij na swoje , nie zebym czegoś ujmował Twojemu drzewku, ale raczej sobie odpuść. Ponieważ JIN wykonujemy głównie na iglakach. Pozdrawiam i życze powodzenia z drzewkiem.
Ostatnio zmieniony przez zeusrulez 2009-05-19, 16:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2009-05-19, 16:27   

Ciapaj te witki, a jin to nie na takim drzewku. Zostaw jedną dwie pary liści i nie słuchaj .................. Ukorzenić można.
Ostatnio zmieniony przez slowikp 2009-05-19, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beata
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-20, 12:55   

Poprzycinałam te witki teraz karmonka wygląda tak jak na fotce. Szkoda że te niektóre gałęzie ma martwe (kupię jakieś specjalne nożyce i poprzycinam)A odciete gałązki ukorzenię może coś z nich wyrośnie:):)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group