Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Klon czy juz mozna ksztaltowac
Autor Wiadomość
zasz83
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-22, 12:28   Klon czy juz mozna ksztaltowac

Witam
Podobnie jak w temacie. Czy moge go juz przycinac i ksztaltowac bo widze ze chyba troche ma za duzo lisci. Wiem ze w srodku lata trzeba pozbawic go wszytskich zeby osiagac dobry efekt. Jednak zastanawiam sie czy juz teraz nie obciac mu dlugich pedow z dlugimi miedzywezlami ?? ? Dlatego prosze o pomoc :-)
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-23, 21:37   

Pędy możesz obciąć. Nic się nie powinno stać jeżeli drzewko nie było w tym roku przesadzane na wiosnę. Obetnij długie międzywęźla tylko pamiętaj aby zostawić niewielki kawałek starego pędu aby miejsce w którym jest węzeł, czyli tam gdzie wybije gałązka, nie obsychało. Jest wiosna, więc roślina jeszcze w tym roku odbije, wyrosną nowe gałązki i regularne zabiegi tego typu powinny ładnie zagęścić drzewko. Aby nie powstały nieładne bulwy pamiętaj aby z jednego miejsca wyrastały tylko dwie gałązki. Od zasady tej są odstępstwa, ale polecam ją do 99,9% przypadków. Z pnia w jednym miejscu powinna wyrastać tylko jedna gałązka i od razu będziesz ja musiał wybrać. Życzę dobrej zabawy
 
 
zasz83
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-24, 18:07   

bardzo dziekuje za rade :D Postaram sie wykonac twoje polecenia i udostepnie efekt w postaci zdjecia :D
 
 
viopola 
wiola p.

Pomogła: 3 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 13 Lut 2009
Skąd: kuj-pom
Wysłany: 2009-04-26, 19:19   

pozwoliłam sobie podpiąć sie pod temat mam takiego klona( nasz rodzimy, samosiejka) - kształtuję go od małej sadzonki -może uda mi siejakis ładny literat. proszę o komentarze :oops:
Ostatnio zmieniony przez viopola 2009-04-26, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
secio 
Piotr Nowak

Pomógł: 39 razy
Dołączył: 10 Kwi 2009
Skąd: Krakow
Wysłany: 2009-04-26, 20:18   

Fajnie wyszedł. Pochwale cię za pierwsze zdjęcie viopola. Bardzo mi się podoba.
 
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-26, 20:31   

Wiola a nie lepiej pozwolić mu rosnąć ? Literat bardziej pasuje do iglaków. Czy w naturze widziałaś klona literata?
http://www.matsumi.pl/art...le%20bonsai.pdf
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2009-04-26, 21:25   

W gruncie, po paru latach solidnie pogrubieje. W małej doniczce nie ma szans na szybki przyrost "na masę". Grunt, żyzne podłoże, dużo słonka i podlewania a efekty same przyjdą.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
zasz83
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-28, 22:31   

A ja doloze kolejne foto juz po wstepnym ciecu mojego klona :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group