Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiąz drobnolistny
Autor Wiadomość
Doofus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-20, 20:55   Wiąz drobnolistny

Witam, jako że jestem początkujący chciałem zapytać co mogę zrobić z tego drzewka (cięcia, drutowanie itp.) Nie mam pojęcia jak sie uzyskuje pożądane style ;/ Nie jest to markeciak, kupiłem go w szkółce i po wcześniejszych przejściach (sageretia która umiera :cry: ) nauczyłem sie go podlewać i nawozić w odpowiednim czasie. Na razie rozwija się bardzo ładnie, ma dużo nowych pąków a jako że mieszkam w domu trzymam go na zewnątrz. No i właśnie północny parapet jest dla niego odpowiedni? No i jak doradzicie z doniczką?
 
 
Łukasz Czarnecki 
Junior Admin


Pomógł: 30 razy
Wiek: 38
Dołączył: 18 Gru 2007
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-04-20, 20:59   

Ja bym póki co co go zagęszczał- jedyny styl jaki tu moze byc to chyba miotlasty :)
 
 
 
rafal735r
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-22, 09:36   

Wlasnie tez tak sie teraz przygladam dla swojego wiazu i tez nie moge nic wymyslic jak go przyciac? Da sie wogole cos na nim uzyskac? Czy tylko zwykla, obłą korone? Moze ktos podrzuci jakies namiary na roznie poprzycinane wiązy?
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-22, 11:58   

Wpisz w wyszukiwarkę np. google.
"Ulmus parvifolia bonsai gallery"
 
 
Doofus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-27, 22:26   

Witam, po "buszowaniu" na forum doszedlem do wniosku ze trzeba przesadzic mojego wiązika. Wielu pisze ze aby młode drzewko się ładnie rozrosło potrzeba mu dużej donicy, a więc zamówiłem doniczke tzw. przejściową i przesadziłem dziś ;-) Maluszek miał wiele skłebionych korzeni, faktycznie tamta była za mała. Moje pytanko po jakim czasie przesadza się do donicy docelowej bądź kiedy poznać że roślina jest już gotowa? Na razie musi się zagęścić ale myślałem nad stylem i faktycznie chyba tylko miotła może z niego być.
Tak to wygląda:
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-27, 23:09   

Styl jaki możesz wybrać to tylko miotełka w tej chwili. To mają do siebie markietowce że niezbyt możemy już nadać im formy :(
_________________
Now I am become Death, the destroyer of worlds.
http://azureus89.deviantart.com/
 
 
Doofus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-27, 23:32   

To nie jest marketowiec bo został kupiony w szkółce :-P Ale niestety wygląd ma podobny, no cóż, nie jestem doświadczony a najbardziej mi się podobał :-D Myślę że teraz wiedziałbym jakie drzewko wybrać żeby uzyskać coś innego ;-)
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-27, 23:44   

Wiesz ja nic przecież nie mówię a tym bardziej nie chce Ciebie zbesztać :)
Fajne drzewko no tylko stylu to chyba już tu nie wybierzesz innego o to mi chodzi tylko :beer:
_________________
Now I am become Death, the destroyer of worlds.
http://azureus89.deviantart.com/
 
 
Doofus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-28, 00:58   

Luzik :beer:
 
 
Krystian P.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-28, 16:17   

Stoi na dworze? ok.
Ale czy non-stop jest w tej wodzie? Jak tak, to natychmiast wyjmij i podlewaj jak będzie potrzebował... Drzewka nie rosną na bagnach...
 
 
Doofus
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-28, 20:43   

Spokojnie, nie stoi w tej wodzie non-stop, to tylko kąpiel po przesadzeniu ;-) Jeszcze raz prosze o info co z tą doniczką :help:
 
 
Azureus 
Piotr

Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Katowice
Wysłany: 2009-04-29, 00:17   

Co do Twojego pytania to musisz sam ocenić czy drzewko nabrało takich wymiarów i wyglądu jakiego chcesz i przesadź. No i nie przesadzaj zimą :D
_________________
Now I am become Death, the destroyer of worlds.
http://azureus89.deviantart.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group