Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska młodziez...
Autor Wiadomość
Gohans
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-07-31, 21:08   Polska młodziez...

( Wątek z 11.05.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Kurde w sali od polskiego stoi fajny fikus nie wysoki z 40 cm pien ma dosc gurby az mam na niego ochote :lol: i kolega z klasy (niezly kolega :-| ) zaczal skubac listki ... jeden , drugi , trzeci juz nie wytrzymalem ...powiedzialem ze jeszcze jeden listek a na przerwie sie rozliczymy :boks: . Uspokoil sie. Ja teraz nie moge pojac jak to mozna rwac listki ?? ? :shock: My czekamy nie raz tygodniami , miesiacami aby dwa listki jakies drzewko puscilo a tutaj taka menda rwie :-x (sorki z wyrazenia). Nie wiem czy drzewka , roslinki cos im zrobily ? dlaczego niszcza takie cuda!?

:-(
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-31, 21:11   

Człowiek to dziwny twór. Nieodgadniony czasem , a kiedy indziej jak otwarta książka.

Jedno jest pewne.... żeby nie niszczyć otaczającego nas świata , my - Ludzie musimy go najpierw posmakować (ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich odcieni "gorzkości"). Później , rozumiejąc już jak ulotnym jest jego piękno , pokochać każdą jego postać.

Niestety Gohans... nie wszyscy dostępują tego zaszczytu .
:-?
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-31, 21:11   

ehmmm


Powiem Wam tak...

gdy jest dwóch mądrych (założą wspólnie grono )-i swoje zainteresowania,pomysły bedą podnosić -ucząc sie od siebie i od innych -i ta działalnośc da zawsze jakis pozytywny skutek

gdy dwóch głupich (nieświadomych)sie złaczy (poproacują razem chwile ) - jeden zacznie drugiemu zazdrościć (za wszelką cene bedzie jeden drugiego chciał pobić(przegonić)) -wtedy jeden upadnie -a drugi sie wzbogaci (przy czym duża czesc innych zostanie skrzywdzona)

tak mówi mój ekolog -świete słowa

po za tym wiele osob niczego nie zauważa - że coś jest przemijalne (i nie wróci) -np 2/3 zasobów ziemi zostało juz zuzyte

ale i mi zdarzało sie -póki nie interesowały mnie drzewka -cos rozpierdzielić (np jak mój szef nie chcial mi dac wolnego ) -kopnołem w krzaki (bukszpany) ze tylko gałązki leciały -naszczescie nic im sie nie stało
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-31, 21:13   

Olon bardzo madrze powiedziane ja bardzo nie mialem takich sytuacji aby kopac drzewka uczono mnie od malutkiego aby szanowac zielen,rzeczy np. pieniadze nie wiem moze kiedys to się zmieni ? w co wątpie :/
 
 
stefanrsko
Gość
Wysłany: 2006-07-31, 21:13   

tez sie zgadzam,widzialem duzo takich akcji w szkole i zanim zaczolem sie interesowac si ebonsai i przyroda,szczeze mowiac latalo mi co sie stanie z takim kwiatkiem a teraz...... bardzo sie zmienilem pod tym wzgledem jak kazdy chyba.Pozatym denerwuja mnie moi "kumple" ktorzy no jak by to delikatnie powiedziec nie podchodza powaznei do tematu bonsai ale coz zrobic......
 
 
beo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-31, 21:15   

Nie ma co się nad takimi rozdrabniać zareagował bym pewnie podobnie , trzeba takich tempić psujów. Teraz wogóle się takich namnożyło stwożyć coś konstróktywnego to nie potrafi ale do niszczenia to pierwszy niewiem z kąd to się bierze z nudy , z głupoty czy z zawiści czasami , nie dotyczy tylko przyrody ale innych sfer życia
 
 
Hassan
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-31, 21:16   

Zgadzam sie ze wszystkimi u nas w szkole w jednej sali jest 1 ficus Beniamin i jedna szeflera az chęć mnie bierze na to żeby coś z nim zrobić... naszczęście w mojej klasie są spox ludzie i oni nie niszczą czego popadnie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group