Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświetlenie
Autor Wiadomość
RenataM
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-15, 16:52   Oświetlenie

Mam fikusa marchewkę, ok 15 cm wysokości i mam pytanko jakie dla niego oświetlenie. Pokój jest zacieniony , a trzymanie na parapecie mija się z celem, więc mam zamiar powiesić belkę oświetleniową i moje pytanie jakiej mocy, barwy ma to być belka. Myślałem o świetlówkach tzw 965, czy szukać coś z serii 10000 K ? Drzewko jest mojej żony a ja tylko załatwiam sprawy techniczne. ;-)

Ps. nie wiedziałem w jakim dziale to zamieścić.
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-18, 21:21   

Możesz doświetlac roślinę żarówkami energooszczędnymi, nic jednak nie zastąpi światła słonecznego. Jest spory temat o tym na forum.
 
 
Arrrr 
Arkadiusz Poźniak


Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lut 2008
Skąd: Lublin
Wysłany: 2009-03-19, 06:59   

a może świetlówki używane w terrarystce specjalne dla tak zwanego terrarium tropikalnego.
Np REPTI-GLO. Ja takie stosuje w terrariach gdzie są żywe rośliny. I od dwóch lat nawet jedna roślinka mi nie padła. Dodam że terraria stoją daleko od okna.ALE ZAUWAŻYŁEM ŻE I OWSZEM ROŚLINY SIĘ ROZWIJAJĄ ALE WOLNIEJ NIŻ W ŚWIETLE SŁOŃCA :shock:
 
 
Barni
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-09, 18:06   

szef, Hey. Mam Pytanko. Jestem tu nowy i szukam lampki jaką mogę zastosować do mojego drzewka Zanthoxylum piperitum? Szukałem na forum ale nie mogę znaleźć. Byłbym wdzięczny za skierowanie mnie na ten dział;-) Pozdrawiam:-)
Ostatnio zmieniony przez Barni 2009-12-09, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group