Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Azalie - zimowanie
Autor Wiadomość
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 23:43   Azalie - zimowanie

( Wątek z 18.11.2005, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Mam sadzonki azalek i są w małych doniczkach no i szkoda ,aby zmarzły... myslalem aby wystawić na klatke? temp. pewnie z 15 stopni ?
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 23:43   

GohanS

masz tu moją prace - myśle że wystarczy

http://free4web.pl/3/2,73...50D9E3BC423030E

Azalie mają korzenie które rosną w szerokość a nie głębokość (są płytko zakorzenione) - tym bardziej mogą zmarznąć - mysle ze taka idea wystarczy na przetrzymanie ich - ewentualnie mozesz doniczki owinąć dodatkowo jakąś szmatą , materiałem - a w najwieksze mrozy zakryć całość folią - mozesz jeszcze pod pudło dodatkowo dać warstwe styropianu


ja zostawiam te azalie - myśle z enic im bedzie - na ogródku rosną nie ocieplane - co jedynie ogacane liśćmi - i potrafią czasami 2 razy w roku zakwitnąc jak po przekwitnieciu pierwszym razem szybko usunie se przekwitłe kwiaty


mnie troche martwi ten fakt ze na tych azaliach liscie są nadal zielone - pory roku im sie pomyliły?
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 23:44   

dokladnie u mnie tez mają zielone :shock:

zadałem konkretne pytanie cyz moge wnieść na klatke? Olonie Szefie odzywać się ,bo mi padną azalki
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-29, 23:45   

Gohansku

White właściwie dokładnie Ci to wyeklerował. Jeśłi chcesz znać odpowiedź na Twoje konkretne pytanie, to proszę bardzo:

NIE. Ja bym na klatkę nie wystawiał. Mimo wszystko jest tam za ciepło, i możliwe, że nawet za sucho, i za ciemno. Zdecydowanie odradzam.

Dobra ochrona z góry (jakaś pokrywa z folii, lub specjalnej maty do okrywania na zimę), i właściwa ochrona z dołu (kora trociny itp.) w zupełności powinny wystarczyć do przetrzymania zimy na zewnątrz lub na balkonie.
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 23:46   

mam przygotowane pudełko kartonowe wyłoze je styropianem i czy mam czyms przykryc?

ps aby nie mialy za ciemno
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-29, 23:46   

Nie popadajmy w skrajności. Nie chodzi o to, żeby pozawijać rośliny w co tylko sie da tak żeby ich widać nie było. One sa przystosowane do przetrwania zim. Pomagamy im troszkę ze względu na to że rosną w doniczkach.
GohanS, jeśli chcesz czymś przykryś to tylko folią. Musisz zapewnić roślinie światło, nawet zimą.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 23:47   

a Ty GohanS co? nie wierzysz w moje intencje ze musisz 50 wypowiedzi wysłuchać?

skoro Ci pisze ze Azalie moje zimują w ogródku na skalniaku od 3-5 lat nie ocieplane i zyją to i twoim sie nic nie stanie na balkonie jezeli tylko ocieplisz doniczke

przesadzać nie ma też co z tymi okryciami i zabezpieczeniami - w najwieksze mrozy mozna dodatkowo przykryć zwykłą najzwyklejszą białą folią bo pakowania kanapek
 
 
Gohans
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-30, 00:03   

White ,ale to jest skalniak a ja azalki trzymam w naprawde malych doniczkach! przed chwilą wlozylem do pudła doniczki okrylem szmatami i do doniczki troche styropianu wsypalem... zobaczymy za pare miesięcy :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group