Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
cis
Autor Wiadomość
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-11-12, 14:26   cis

tak wyglada moj cis po pierwszym formowaniu troszke jest jeszcze niepoukladany ale to tylko dlatego ze galazki sa jeszcze zielone . jiin jeszcze do zrobienia . ale czekam na wsze uwagi
 
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-12, 14:47   

Wdłg mnie:

-drutowanie - trochę kaszana
-drzewko - ma coś w sobie..
Ostatnio zmieniony przez Sverting 2008-11-12, 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-12, 15:26   

Sverting, jeśli Ty widzisz coś na tych zdjęciach to zazdroszczę Ci wzroku. Drutowanie hmm o ile mnie pamięć nie myli to nie drutowałeś go sam całkowicie, a kto go też drutował to wolałbyś Sverting nie wiedzieć. Cis jest wypaśny i na żywca robi wrażenie. Nad martwym z chęcią bym posiedział więc to ja czekam teraz na propozycję ;-) Nasadę ma solidną i skoncentrowałbym się na gałęziach. Obecnie są przydługie, ale to kwestia jednego sezonu żeby je wyprowadzić. Dwa cięcia (wiosna, lato) i zaczątek już masz. Ładne drzewo będzie, na serio ładne.
_________________
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-11-12, 15:36   

teraz go juz nie przycinam z wszystkim czekam do wiosny . i tu pytanie do was . czy jak powyrywam igielki z zeszlorocznych przyrostow , to czy pojawia sie tam galazki :?: bo mam zamiar troszke go przyciac ale to zostanie zbyt mala masa zielona
 
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2008-11-12, 16:00   

materiał super ;-) Tylko go nie zepsuj. Teraz już go nie ruszaj.
 
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-12, 16:13   

drutowanie widać bardzo wyraźnie.. a jak piszę, drzewko mi się podoba.
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-11-12, 21:04   

Sverting. Bardzo wyraźnie, to widać drut na pniu. Nie służy on jednak do jego wygięcia, lecz jako "zaczep" do drutowania gałęzi. Te - moim skromnym zdaniem - są zadrutowane prawidłowo. Ale może podzielisz się z nami błędami, które sprawiają, że drutowanie jest "kaszaną"? Z uwagą przeczytam Twoje argumenty.
Jeśli chodzi o cisa - BARDZO obiecujący materiał. Czeka Cię jednak mozolna i długa praca nad poprawieniem nebari. Z mojego (skromnego jeśli chodzi o cisy) doświadczenia wynika, że lepsze efekty w zagęszczaniu daje przycinanie (bardzo ładnie wypuszcza po 3-4 odrosty). Igły wyrywam swoją drogą, ale nie zauważyłem, żeby wpływało to na pojawienie się nowych gałązek.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-11-12, 21:13   

Armin to jest roslina po pierwszym ukladaniu wycinaniu i drutowaniu niema sie co spieszyc na wiosne mocne ciach slonce i papu i dalej tak przesz kilka sezonow moze 2 moze 5 , jakie to ma znaczenie jezeli wiem co chce osiagnac ale dzieki za rade :spoko: napewno sie przyda i moze ktos by zmajstrowal virta co do calej rosliny jak wy ja widzicie i jaka donice byscie dali jake uwagi macie , czy tez propozycje , czekam :drunk:
oto taki see vircik jaki mam zamiar co do tego cisa co WY na to
Ostatnio zmieniony przez Daniel J. 2008-11-12, 22:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-12-12, 14:38   

Wybierając dziś zdjęcia do projektu, który powstaje, i niedługo mam nadzieję ujrzy światło dzienne, natrafiłem na takie oto zdjęcia cisa. Jego pierwsze formowanie.
_________________
 
 
Warszawska Szkoła Bonsai 

Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Mar 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-12-13, 00:40   

Witaj,

Cis jest troche za wysoki i troche za prosty (tak naprawde to krzew ze zwykłego sklepu ogrodniczego).

Mój pierwszy wirt na forum i pewnie ostatni bo strasznie to mozolne.
Myśle, że roślina ciekawsza po zmianie. Kwestia ułożenia chmurek i pięterek to już na żywo do przedyskutowania. Źle jak narazie wygląda to, że jedne gałązki idą ku górze, drugie idą do dołu.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-12-13, 13:04   

bardzo ciekawa koncepcja i nawet podsunoles mi ciekawe rozwiazanie przemysle to . dzieki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group