Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wejść to łatwo, ale wyjść - to sztuka
Autor Wiadomość
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-30, 22:22   Wejść to łatwo, ale wyjść - to sztuka

Ponieważ w dziale "pytania i odpowiedzi" w opcji "nowy temat" pokazuje mi się komunikat, że tylko moderatorzy mogą tam pisać, zadaję pytnie tutaj: W jaki sposób można się wyrejestrować z tego forum? Proponuję, żeby odpowiedział mi admin jr, który doprowadził mnie do takiej decycji.
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-10-30, 22:28   

ale poco CHCESZ wychodzic zostan z nami nie wszyscy tutaj maja fikusy POZDRAWIAM Z SIERADZA :beer:
 
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-30, 22:33   

Są inne fora, na których admin jr są fachowcy. Pozdrawiam. Zaproszenie na jałowce i sosny aktualne.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2008-10-31, 16:32   

Ta blokada jest po to, aby bzdur tam byle kto nie wypisywał tylko żeby znalazły się tam pomocne informacje potwierdzone doświadczeniem. Jeśli tworzysz jakiś artykuł to możesz go podesłać MOD TEAM'owi lub po prostu na forum w odpowiednim dziale...
Czy to takie trudne :?:

Sory, teraz się skapnąłem, że Ty o innym dziale pisałeś :lol:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2008-10-31, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-10-31, 17:32   

Armin, jeśli chcesz opuścić to forum , to po prostu tu nie wchodź. Po roku Twojej nieaktywności konto może być usunięte (lub nie, bo decyzja należy ostatecznie do mod teamu). Nie widzę tu żadnego problemu.

Tak wogóle, to dziwię Ci się, że nagle tak emocjonalnie zareagowałeś. Sam kiedyś pisałeś w jednym z postów "Bonsai uczy pokory i cierpliwości". Ja bym to rozszerzył o stwierdzenie: Bonsai uczy pokory i cierpliwości również wobec ludzi. Miałem Cię za osobę wartościową, co wynikało z postów Twojego autorstwa. Od osoby wartościowej również więcej się wymaga, ponieważ staje się ona mmimowolnie pewnym autorytetem i wzorcem do naśladowania. Twoja reakcja w jednym z wątków była odstępstwem od reguł, którym hołdowałeś i za które Cię ceniłem. Musiałem zareagować właśnie z tych powodów. Nie uważam by moje uwagi były w jaki kolwiek sposób Tobie uwłaczające. Miało to być jedynie swoiste "błyśnięcie lampką" dla zwrócenia uwagi, że nie tędy droga. Myślałem, że zrozumiesz. No cóż. Chyba się myliłem. Jednak zwalanie na mnie winy na to że nie podoba Ci się to forum, to już chyba lekka przesada, ale rozumiem, że z jakichś powodów jesteś dalej w stanie dużego uniesienia, więc udam że tego nie było.

Co do fachowości adminów jr - ów (:-P dobre ).
Wybacz ale nie jesteś, jak dla mnie autorytetem w tej sprawie, więc się do tego nie odniosę.

Mimo wszystko
pozdrawiam serecznie i życzę sukcesów na gruncie bonsai i nie tylko. :-)
 
 
Rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-31, 19:57   

Armin nie wiem po co chcesz opuszczać te forum. Jesteś użytkownikiem na tym wyższym poziomie czyli posiadasz wiedzę którą się dzielisz z innymi. Fachowość twoich odpowiedzi świadczy że nie jesteś jakimś dzieciakiem który się podaję za starszą osobę.
A to że poniosły nerwy to nie znaczy ze musisz odchodzić. Przyznam się szczerze że były momenty że miałem tego forum dość lecz po paru dniach wracałem bo można się tu wiele nauczyć nie tylko o sztuce bonsai.
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2008-10-31, 21:18   

Napisałem długiego maila do Olona, ale oczywiście coś nie poszło z wysłaniem i wszystko gdzieś wcięło. Dlatego piszę tutaj. Był w nim mail mnicha do mnie i odpowiedź na niego. Bardzo twórcza i kulturalna korespondencja. Był też cytat: WIELE OSÓB MA BARDZO PODOBNE PROBLEMY ZE SWOIMI DRZEWKAMI LUB SZUKA BARDZO PODOBNYCH INFORMACJI Z ZAKRESU WIEDZY PODSTAWOWEJ. ZANIM WIĘC ZADASZ PYTANIE, KONIECZNIE SPRAWDŹ CZY TWÓJ PROBLEM NIE ZOSTAŁ JUŻ DOSTATECZNIE DOBRZE OPISANY...
Jest to cytat ze strony głównej forum. Jakże ważny w kontekście tego, co się stało.
A teraz do tematu: Zaproponowałem napisanie artykułu zawierającego odpowiedzi na ogromną większość zapytań od - nazwijmy to - początkujących. Abym nie robił tego na próżno, moderatorzy mieliby czuwać nad pisaniem zbędnych postów. Pod każdym takim postem wklejaliby link do artykułu. Jeśli to nie poskutkuje - ostrzeżenie. Jeśli delikwent dalej nabijałby posty - zablokowanie możliwości pisania.
To moja propozycja. Teraz wy piszcie uwagi do powyższego.
Olon, czy Twój adres mailowy jest aktualny?
 
 
Rafał
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-31, 21:22   

Tak się wtrącę
Lepiej pisać na priva ( prywatną wiadomość ) Wtedy osoba do której wysłałeś wiadomość po logowaniu będzie ją mogła odczytać
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-10-31, 21:57   

popieram Armina

Armin wysli mi twoj nr kom. i meil , bo gdzies zapodzialem . no a teraz to chyba termin na lisciaki , . < pisze tu bo na pw jakos niedalo rady POZDRAWIAM :drunk: :beer:
 
 
 
darkeuphoria 
Ela J.


Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 25 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-31, 22:42   

Mi się podoba :)
Nie trzeba dawać ostrzeżeń, wystarczy wkleić link do artykułu i zamknąć temat, jeśli artykuł go wyczerpuje. Myślę, że co najmniej 90% pytań początkujących będzie kwalifikowało się do takiego zamknięcia ;-)
Ważne też, żeby nie przesadzić w drugą stronę.
To co komuś znającemu temat zdaje się oczywiste, komuś początkującemu nawet napisane może sprawiać pewne problemy w zrozumieniu i budzić wątpliwości.
_________________
Ostatnio zmieniony przez darkeuphoria 2008-10-31, 22:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-01, 21:42   

Jedno pytanie; \kto ten artykuł napisze? Proszę o zgłaszanie się.
_________________
 
 
darkeuphoria 
Ela J.


Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 25 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-01, 23:45   

Ronin napisał/a:
Jedno pytanie; \kto ten artykuł napisze? Proszę o zgłaszanie się.


No ja zrozumiałam, że Armin był chętny, aby napisać taki artykuł.
armin napisał/a:
Zaproponowałem napisanie artykułu zawierającego odpowiedzi na ogromną większość zapytań od - nazwijmy to - początkujących.


Ja bym chętnie pomogła, ale obawiam się, że nie mam wystarczającej wiedzy.
Jednak jeśli w jakiś sposób będę mogła pomóc, to możecie na mnie liczyć.
_________________
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-11-02, 00:47   

Z tej wypowiedzi nie wynika żadna konkretna propozycja persony. Zaproponowałem napisanie artykułu nie jest równoznaczne z zaproponowałem, że napiszę artykuł.
Dlatego też zapytuję kto napisze ten elaborat? I proszę o konkretne propozycje, nie na zasadzie "ja nie napiszę bo niewiele wiem" (bez urazy Darkeuphoria, stwierdzenie całkowicie bez nawiązania do Twojego posta i bez podtekstów).
_________________
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-11-02, 12:03   

Nieco obszerniej bo sprawy są istotne...

Armin
Nie dostałem Twojego maila i nie byłem nawet w stanie znaleźć jakichś jego szczątków w panelu administratorów. Nie potrafię wytłumaczyć co się stało. Mail do mnie jest aktualny.
Korespondencja na PW do chodzi do mnie i odpowiadam na nią co potwierdzi sporo użytkowników, tak więc proponuję ten rodzaj korespondencji.

Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że chciałbyś podjąć się pisania artykułów o jakich mówisz
Cytat:
Zaproponowałem napisanie artykułu zawierającego odpowiedzi na ogromną większość zapytań od - nazwijmy to - początkujących. Abym nie robił tego na próżno, moderatorzy mieliby czuwać nad pisaniem

Bardzo fajna propozycja, na którą nie ukrywam cały czas czekam, ze strony forumowiczów z praktyką. Jestem jak najbardziej za i w sytuacji kiedy coś by z tego konkretnego wynikało to służę pomocą. W takiej sytuacji artykuł po napisaniu jest przekazywany do mod-teamu i konsultowany, reedytowany jeśli tego wymaga, aż zostaje osiągnięty kompromis co do jego formy i treści. Gotowy artykuł jest umieszczany w stosownej kategorii w dziale do czytania. Oczywiście pod artykułem umieszczamy dane o jego autorze.

Gdybyś Arminie podjął się pisania, to zanim zaczniesz, prosiłbym o kontakt na PW, celem uzgodnienia pewnych kwestii technicznych, dotyczących utrzymania stałej konwencji dla wszystkich artykułów w bazie.

Powyższe informacje kierowane są do wszystkich osób , które mają świadomość swojej wiedzy teoretyczno-praktycznej i uważają że mogłyby wnieść ciekawe treści na łamy forum i tym samym poprawić jego funkcjonalność i wizerunek.
Oczywiście myślę, że nie muszę dodawać - artykuł ma być pracą własną, a jego treść musi wynikać z dobrze pojmowanej wiedzy i doświadczenia autora.

Jeśłi chodzi o podawanie linków w postach początkujących. NO WŁAŚNIE O TYM NIEJEDNOKROTNIE PISZĘ. Tak właśnie należy robić. Oczywiście, jeśli nie ma artykułu na jakiś temat to kierujemy do wątku w którym temat jest w miarę dobrze opisany.

Forum będzie musiało się zmieniać. Mamy tego świadomość. Kiedy zakłądaliśmy z Robertem pierwsze forum (2004r), jego misją było propagowanie podstaw sztuki bonsai ponieważ właśnie wtedy było to potrzebne. Celem było uświadamianie całej rzeszy osób
wchodzących na stronę, czym tak w zasadzie jest bonsai (lub czym nie jest). Wielu z Was z tego korzystało, co jest najlepszym dowodem na to , że takie działąnia były potrzebne. Przez te kilka lat wiedza o bonsai w społeczeństwie znacznie wzrosła, do czego z pewnością przyczyniły się róneiż takie fora internetowe. Teraz misję przekazywania podstaw powoli przejmują warsztaty podstawowe i spotkania warsztatowe. Misjka forum będzie więc ewoluować. Nastawimy się bardziej na to by wchodziły tutaj z przyjemnością osoby znające już podstawy. Do dyspozycji początkujących będą narzędzia pozwalające tym któzy na prawdę tego chcą i mają determinację, poznać podstawy wiedzy teoretycznej. Im więcej będzie artykułów, tym bardziej restrykcyjni będziemy wobec zachowań, na które mod-team patrzył do tej pory z pobłażaniem.

Z mojej strony postaram się stopniowo wprowadzać zmiany na forum, choć nie ukrywam, że interakcja ze stałymi forumowiczami, dysponującymi również praktyczną wiedzą i doświadczeniem, będzie z pewnością niezbędna.

Pomysł stworzenia właściwego systemu pomocy dla zagubionych początkujących był w kręgu moich zainteresowań już od dawna, i doczekał się konkretnych propozycji z mojej strony dla mod-teamu. Jednym z nich był projekt nazwany roboczo "Elementarzem Dobrego Forumowicza". Jest to swoista próba poprowadzenia zagubionego początkującego "za rączke" zadając mu pewien zestaw pytań i udzielając po drodze rad i podpowiedzi, aż wreszcie dojdzie do sedna sprawy, która go interesuje (wiecie jak to jest kiedy początkujący zada niby proste pytanie typu: "Jak się robi bonsai?"? " :-P ). Mimo, że projekt nie znalazł specjalnego poparcia wśród grupy roboczej, postanowiłem go Wam przedstawić i ew. poddać dyskusji. Znajdziecie go w nowej kategorii "Projekty i Propozycje":
http://www.przyjacielebon...opic.php?t=1562
Wystarczy wejsć do wątku ogłoszenia (na samej górze). Inne wątki są zintegrowane z tym pierwszym. Wyjaśnienia co do intencji i zasady działania znajdziecie równeiż w wątku ogłoszenia.

Jak kolwiek próbowalibyśmy ułatwić adeptowi bonsai zdobywanie wiedzy, to jednak kluczowe dla każdej metody są dobrze napisane artykuły tematyczne, dlatego każda inicjatywa z czyjejkolwiek strony: naszej (mod-teamu) czy też Waszej, drodzy doświadczeni forumowicze - jest cenna i przybliża na do zmian wizerunku forum, o jakim pisałem wyżej.

Ze swojej strony postaram się opracować i powoli wdrażać plan przekierunkowania misji forum na nieco inne tory. O zmianach będziecie z pewnością informowani lub zobaczycie je od razu.

Postaram się stworzyć też listę tematów najpilniej wymagających stworzenia artykułów i udostęnię ją. Być może znajdą się osoby któe podejmą się ich fachowego opisu.

:-)
 
 
darkeuphoria 
Ela J.


Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 25 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-02, 12:23   

Ronin napisał/a:
Zaproponowałem napisanie artykułu nie jest równoznaczne z zaproponowałem, że napiszę artykuł.

Oj Ronin chyba bijesz pianę dla samego bicia piany, bo dalsza część zdania (chyba, że jej nie czytałeś) to niby co znaczy :
armin napisał/a:
A teraz do tematu: Zaproponowałem napisanie artykułu zawierającego odpowiedzi na ogromną większość zapytań od - nazwijmy to - początkujących. Abym nie robił tego na próżno, moderatorzy mieliby czuwać nad pisaniem zbędnych postów.


Nie wiem, może czasami mam problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego, ale wolałabym gdyby wypowiedział się sam Armin i powiedział mi, że niestety nie to miał na myśli. Bo interpretowanie przez interpretatora po interpretacji to tak trochę bezsensowne dokładanie postów i rozmydlanie tematu..

Ja nie mam wiedzy, ale mam chęci, więc jeśli w czymś mogę pomóc (np. zebranie zdjęć do zilustrowania, nie wiem cokolwiek), to chętnie pomogę. Uważasz, że nie powinnam składać takiej deklaracji?
Doświadczenie w prowadzeniu forum i klubu (co prawda związanego z motoryzacją) mam spore. Mechanizmy pozostają identyczne. Ciężko jest aby ktokolwiek cokolwiek zrobił. Dlatego uważam, że lepiej powiedzieć iż jeśli ktoś powie mi co mam zrobić to to zrobie, niż siedzieć i udawać, że samo się zrobi/napisze. :evil:

Oczywiście nie traktuję Twojej wypowiedzi personalnie, chodzi mi o wymianę zdania na ten temat :beer:
_________________
Ostatnio zmieniony przez darkeuphoria 2008-11-02, 12:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group