Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
czy warto
Autor Wiadomość
Jacek Wakuluk
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-03, 20:33   czy warto

Ja hoduję cytrynkę u siebie. Więc, czy warto z niej robić bonsai czy to mija się z celem?? Jedyne co widzę z niej to bunjin, pień jest za gruby na wyginanie
Ostatnio zmieniony przez Jacek Wakuluk 2008-10-03, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sieku
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-09, 22:55   

no wiesz to jest twoja decyzja, jeżeli o mnie chodzi to może bym spróbował
ale nie wiem jak z owocami nie wiem czy też podlegają miniaturyzacji jak listki.
pozdro
 
 
krysztof
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-12, 20:07   

A widziałeś w naturze cytrynę w stylu Bunjin ?
 
 
Nika07
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-17, 11:41   

fajnie by bylo jakby owoce tez by sie zmniejszyly :-D na chyba wikipedii czytalam jakie gatunki moga byc na bonsai i byla tam jabłon wiec moze cytryne tez sie da przerobic na drzewko bonsai ;-) ja mialam kiedys taka roslinke co wygladala troszeczke jak drzewko bonsai ale tylko troszeczke i one pachnialo cytryna ale nie mialo owoców :-P
 
 
Radolos
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-17, 14:54   

Wiem, że owoców nie da się zmniejszyć tak jak listków :-) . Nie słyszałem jeszcze nigdzie (a interesuję się bonsai już cztery miesiące), że może istnieć wyjątek, ale szczerze w to wątpię :-> .
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-18, 00:15   

Kwestia doboru odmiany. To tak jak z winoroślą.. możesz mieć duże i małe owocki.

Z tym że cytryna to średni materiał na bonsai. I z tego co widzę na forach, jest to powszechna opinia.
Ostatnio zmieniony przez Sverting 2008-10-18, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group