Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co można zrobic z pieris ?
Autor Wiadomość
Enzo_1990
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 17:44   Co można zrobic z pieris ?

( Wątek z 08.06.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

Kupilem dzisiaj Pieris. Jest maly ok 10cm moze mniej i nie wiem co z nim zrobic, jak go formowac, na zadnej stronie nie znalazlem nic na temat jego chodowli. Proszę o szybka odpowiedz.
;-)
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 17:46   

Skąd mamy wiedzieć jak go formować jeżeli go nie widzimy. Wstaw fotkę to dużo uprości!!!

PRAWDOPODOBNIE TRZEBA BĘDZIE UKRĘCIĆ Z NIEGO MAME BONSAI!!!

Rośliny te mają wymagania podobne do różaneczników. Najlepiej rosną w półcieniu, w przewiewnej, próchnicznej i kwaśnej glebie (pH 4,5-5,5).Bardzo dobre są gotowe podłoża dla różaneczników. Zamiast stosować gotowe podłoże można do ziemi ogrodowej dodać kwaśnego torfu i kory (po 1 części ziemi, torfu i kory), dokładnie wymieszać i w tak przygotowaną mieszankę sadzić pierisy. Pierisy są wrażliwe na suszę. Jej skutki mogą być dotkliwe nie tylko latem, ale również zimą, bo pierisy - rośliny zimozielone - wtedy także rosną i potrzebują wody. Dlatego przed nadejściem mrozu trzeba je solidnie podlać. Tak nawodnione rośliny lepiej przetrwają zimę. Ponieważ w czasie dużego mrozu, zwłaszcza gdy wieje wiatr, pierisy mogą przemarzać, należy je przy pierwszych przymrozkach osłonić.



W swojej kolekcji na razie jeszcze nie mam pierisa ale chyba będę mial bo mi sie bardzo podoba.
:-)
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 17:48   

Ja mam pierisa japońskiego - a co lepsze z Kanady przyfrunął -rośnie od ponad roku w gruncie - i powiem krótko!

azalie pomarzły i inne kwitnące a ten sie trzyma i to doskonale (a co do materiału na bonsai) - jest średni -czemu bo ma dużo rozwidleń i dużo pni -ciezko jest dostać i wychodować coś z grubszym pniem -wiec jak pisze Qbik (mame bonsai)

Ma piękne liscie i oryginalne -a w dodatku kwiaty

jeżeli to mały okaz polecam wsadzenie go do ogródka w ziemi -na zime przysypać liśćmi (ogacić) ewentualnie jakąś słomą,folią - i pilnować jezeli jest wiecej niż 20 cm to zdejmować odrobine śniegu -bo to kruche krzewy są i jak mają za dużo "na głowie" to sie łamą chłopaki

Wymagań co do warunków hodowli nigdy u niego nie zauważyłem -podlewałem jak reszte czy był w doniczce czy w gruncie -tego w ogródku nie podlewam ,nie nawoze -a rośnie jak nieco nierozgarnięty (fajne są tez jego przyrosty nowe bo czerwone)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-29, 17:49   

Chciałem tylko podpowiedzieć, że pieris jest odmiany "żeńskiej"
... a więc pieris japońska :oops:

tak tylko... na marginesie. Nie bijcie
:lol:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-29, 17:52   

Chyba nawet Ty Olon mi kiedys na to uwage też zwracałeś ? :evil2:
...ale zapomniałem ... :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group