Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
indoor - skąd wziąźć?
Autor Wiadomość
sqymon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-17, 23:28   indoor - skąd wziąźć?

witam,

to mój pierwszy post i jestem dopiero początkującym hodowcą bonsai. Przez rok miałem wiąz drobnolistny jednak w czasie wakacji nie było mnie 2 tygodnie i ktos inny zajmował się drzewkiem. niestety w upalne dni drzewko stało przy oknie i od tego gorąca uschło (na wiór :( ) obecnie czekam aż przyjdzie do mnie zakupiona Karmona drobnolistna (po zakupie dowiedziałem sie że nie jest to jednak najprostrzy gatunek ale mam nadzieje że sobie poradze).
moj "problem" polega na tym ze mam 1 pusta doniczke po tym wiązie i chciałbym ją czymś zapełnić, ale mam takie głupie "widzie misie" zeby był to indoor. no i pytanie skąd moge wziąźć jakiegoś indoora pomijając wszystkie sklepy internetowe itp. chodzi mi o to czy rosnie u nas jakis gatunek co z powodzeniem mozna hodowac w domu (czyli isc do lasu, urwać szczypke i hodowac w domo jako indoor bonsai). obecnie urwałem gałązki morwy białej i czekam aż pusci korzenie jednak wiem że nie jest indoor wiec poszukuje jakiegoś zamiennika
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2008-08-17, 23:41   

Drzewa i krzewy rosnące w Polsce w odkrytym gruncie nie są odpowiednie do uprawy w mieszkaniu. Z nieco cieplejszego klimatu mogą być z okolic Morza Śródziemnego, oliwka mirt i wiele innych tzw roślin do chowania na zimę do domu. Z klimatu tropikalnego np. fikusy. Ciekawym sukulentem jest grubosz drzewiasty do uprawy w mieszkaniu, on wytrzyma brak podlewania przez dłuższy czas.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-17, 23:41   

to ze rosnie w lesie autoamtycznie pokazuje, ze w tym lesie tez zimuje. Co oznacza ze jest outdoorem.

Kiedys przegladalem rozne informacje i z tego co pamietam, to BLUSZCZ mozna chodowac indoor.
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-18, 10:17   

na allegro są fajne sadzonki do kupna tanio bo tylko 10zł, i to od znajomego z forum więc pewny zakup, nie wiem czy mógł bym podać nick lub link do aukcji ( czy sobie życzy tego sprzedawca)
 
 
Konrad
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-18, 11:59   

a mógłbyś podać na pw te aukcje?
 
 
sqymon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-18, 12:54   

wiem że na allegro to wcale duzo nie kosztuja, poprostu myslałem ze może jest jakis wyjatkowy gatunek (ktory potwierdza regułę :D )

a swoją drogą wracając do tego bluszczu... masz moze jakies lepsze info?
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-18, 13:38   

Szperałem po książkach i stronach ogrodniczych. Ogólnie ta roślina lubi stać w cieniu, musi być podlewana i zraszana. Rośnie w cholerę szybko na długość, ale żeby wogóle rosła na szerokość, to trzeba ją dość często podcinac. A.. i liscie w ciagu dni beda sie powoli odwracac w strone slonca. Lubi kwasna glebe. trzeba go czesto zraszac.
 
 
sqymon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-18, 14:06   

wielkie dzieki

mam już malutką sadzonke bluszczu z korzonkami :) (akurat rosnie u sąsiada i pozwoliłem sobie przywłaszczyć malutką szczypke)
teraz długi czekanie na wyniki gdyż szczypka naprawde jest malutka :D (ale ze to z korzonkami)
 
 
sqymon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-18, 20:05   

a mam jezcze pytanie co do stylu tanuki. jeżeli chce go uzyskać to powinienem poczekać aż urośnie do odpowiednich rozmiarów i potem go wkomponowywać w jakiś martwy konar czy też może robić to na bierząco jak bluszcz bedzie rósł ?
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-08-18, 22:57   

Żadna roślina z naszego klimatu nie nadaje się jako indor , nawet bluszcz , ten gatunek ma wiele odmian , jednak odmiana dziko rosnąca na zewnątrz nie nadaje się na dłuższą metę do mieszkania , nie wiem jak długo wytrzyma , 1 rok , czy 2 , ale na pewno tam padnie , ponadto nie ma roślin cieniolubnych , są jedynie cienioznośne , a to wielka różnica :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
sqymon
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-18, 23:23   

na kilku anglojęzycznych stronach znalazłem że bluszcz/hedora/ivy nadaje sie jako indoor i że jest nawet prostu "w obsłudze", wiec nie wiem co myslć... i nie mam takiej zwykłej dziko rosnącej tylko taką ze sklepu, która była specjalnie posadzona :)
Ostatnio zmieniony przez sqymon 2008-08-19, 19:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group